Materiał Partnera

Dlaczego hale stalowe są tak często stosowane?

Dlaczego hale stalowe są tak często stosowane?

Hale stalowe to budynki, które są obecnie bardzo popularne. Warto podkreślić, że inwestorzy doceniają je m.in. za niski koszt i krótki czas budowy oraz trwałość. Ponadto, tego typu konstrukcje stalowe są tak często stosowane również ze względu na szereg zastosowań. Hale stalowe służą np. jako budynki magazynowe, logistyczne lub sportowe. Dowiedz się, więcej, dlaczego coraz więcej inwestorów się na nie decyduje – poznaj ich zalety.

Czemu hale stalowe są tak popularne? Gdzie się je stosuje?

Hale stalowe buduje się tak często głównie dlatego, że mają wiele zastosowań. Tego typu budynki służą zarówno jako pomieszczenia dużych przedsiębiorstw, jak również spisują się świetnie w mniejszych firmach bądź gospodarstwach. Najczęściej takie konstrukcje stalowe pełnią funkcje magazynów oraz budynków produkcyjnych. Cieszą się tak dużym zainteresowaniem, gdyż przedsiębiorcy mogą je w pełni dopasować do swoich oczekiwań i tak np. często powstają ocieplane hale stalowe do magazynowania, które ułatwiają utrzymanie stałej temperatury produktów, co z kolei uniemożliwia ich uszkodzenie, zniszczenie lub zepsucie. Ponadto, ze względu na praktycznie nieograniczone wymiary, tego typu budynki nierzadko wykorzystywane są również jako hale logistyczne. Dzięki dopasowaniu wnętrza hali poruszanie się po niej nie sprawia problemu nawet dużym pojazdom. Oprócz tego hale ze stali mogą pełnić również funkcje hali sportowej (ze względu na rygorystyczne normy, każda hala ma zwiększone obciążenie dachu śniegiem oraz od parcia wiatru). Popularne są także jako budynki rolnicze, gdyż mogą być zbudowane w każdym gospodarstwie, nawet w tym niewielkim. Hale stalowe można również stosować jako budynki użytkowe i tak np. budowane są handlowe i targowe hale ze stali.

Zalety hal stalowych: niski koszt, trwałość, szybkość montażu i inne

Oprócz szeregu zastosowań hal stalowych ich popularność związana jest również z wieloma zaletami. Przede wszystkim warto podkreślić, że koszt budowy jest zdecydowanie niższy niż np. koszt budynku murowanego. Ponadto, budowa tego typu konstrukcji ze stali trwa krótko – do montażu używane są gotowe prefabrykowane elementy, które specjaliści np. z firmy Profix z Krakowa montują przy pomocy atestowanych połączeń śrubowych. Warto również podkreślić, że hale ze stali są trwałe i zgodne z obowiązującymi normami (wytrzymują m.in. określone wytycznymi obciążenia śniegu oraz parcia wiatru). Kolejną zaletą tego typu budynków jest możliwość całkowitego dopasowania do potrzeb inwestora.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy