Materiał Partnera

Ekologia jako trend w architekturze

Ekologia jako trend w architekturze

Trendy w architekturze zmieniają się w bardzo widoczny sposób, ale to nie tylko kwestia estetyki, tego, co widzimy. Jednym z bardzo ważnych trendów w nowoczesnej architekturze jest ekologia, ponieważ rośnie nasza świadomość dotycząca ograniczonych zasobów naturalnych paliw kopalnych, ponadto zależy nam na jak najniższej emisji substancji szkodliwych do środowiska. W naszym artykule postaramy się opowiedzieć, jak wizualne trendy w architekturze współgrają dziś z ekologią. Skupimy się na projektach domów jednorodzinnych.

Proste kształty i minimalizm

W związku ze wzrostem świadomości Inwestorów oraz trendami w architekturze domów jednorodzinnych, można zauważyć, że realizowane dziś domy coraz częściej są obiektami o niskiej energochłonności, dobrze nasłonecznionymi i realizowanymi z użyciem jak największej ilości materiałów naturalnych. W domach jednorodzinnych, a także innych budynkach, stawiamy na prostotę i funkcjonalność. Ekologia to także rozwiązania obniżające ślad węglowy w cyklu życiu budynku. Każdy architekt z biura architektonicznego Giga Architekci Artur Garbula z Mikołowa, projektując, analizuje aspekty szeroko rozumianej efektywności energetycznej i możliwości zastosowania rozwiązań pro ekologicznych. Staramy się projektować zapewniające kontakt z otoczeniem i oświetlenie naturalne przeszklenia, które równocześnie minimalizują ryzyko występowania nadmiernych temperatur. Te, w połączeniu z odpowiednimi izolacjami i systemami ogrzewania oraz wentylacji sprawiają, że projektowane obiekty mają relatywnie niskie zapotrzebowanie na energię potrzebną do ogrzewania budynków. Coraz częściej rozwiązania te idą w parze z fotowoltaiką, która częściowo uniezależnia nas od energii sieciowej.

Profesjonalny projekt ekologicznego budynku

Jeśli zależy nam na budowie ekologicznego domu, musimy uważnie wybrać architekta, który stworzy dla nas projekt w sposób odpowiedzialny. Jeśli oczekujemy od architekta projektowania w sposób przemyślany i możliwie bliski naturze, wybierzmy polecanego architekta, który działa na tym obszarze na co dzień.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy