Materiał Partnera

Montaż rolet dachowych

Montaż rolet dachowych

Zamontowałeś okna dachowe, ale martwisz się, że pomieszczenie będzie zbyt szybko się nagrzewało? Bez obaw! Idealnym rozwiązaniem na ten problem są rolety dachowe. Wśród ich zalet warto wymienić to, że skutecznie chronią przed słońcem, a dodatkowo nadają pokojowi indywidualnego stylu. Dodatkowo ich montaż jest bardzo prosty. Dowiedz się, jak w kilku krokach zainstalować rolety!

Zalety rolet dachowych

Rolety dachowe są świetnym rozwiązaniem dla dachów o różnym stopniu nachylenia. Oprócz tego, że dzięki nim poradzisz sobie z kontrolą temperatury w pomieszczeniu, to dodatkowo nadasz mu nowoczesnego wyglądu. Decydując się na montaż rolet dachowych, zyskujesz jednocześnie funkcjonalność i elegancką aranżację poddasza. Dodatkowo, na każdej z rolet można umieścić indywidualnie przygotowany wzór. W naszej ofercie proponujemy Państwu rolety wykonane z materiałów najwyższej jakości, które są łatwe w montażu oraz późniejszej konserwacji – przekonuje specjalista z firmy Franc Gardiner ze Świdnicy.

Montaż dachowych rolet wewnętrznych

Najbardziej popularnymi roletami dachowymi wewnętrznymi są rolety w kasecie (przeznaczone do okien o różnym stopniu nachylenia) oraz w formie plisy. Wśród zalet zastosowania rolet wewnętrznych warto wspomnieć o tym, że umożliwiają one regulację ilości światła, które wpada przez okno do pomieszczeń. Montaż rolet dachowych można przeprowadzić samodzielnie w kilku krokach. Warto w tym celu zapoznać się z dołączoną do opakowania instrukcją obsługi. Po pierwsze należy zamocować (przycisnąć) kasetę rolety do górnej części okna. O tym, że roleta została prawidłowo umieszczona będzie świadczył charakterystyczny odgłos kliknięcia. W kolejnym kroku powinno się przymocować uchwyt (umożliwiający zamontowanie prowadnic) do dolnej części ramy okna. Można to zrobić za pomocą śrubokręta lub wkrętarki. Następnie należy zamontować prowadnicę, tzn. założyć szynę między górną a dolną częścią okna. Do tak przymocowanej kasety trzeba zamocować sznurek, a jego końce podpiąć do dolnych uchwytów. Z tak zamontowanej rolety można swobodnie korzystać.

Dobór rolety

Aby roleta dachowa przyniosła oczekiwane korzyści, należy dobrać ją odpowiednio do wymiarów okna. W tym celu trzeba odczytać informację z tabliczki umieszczonej na oknie lub samodzielnie dokonać jego pomiarów. Następnie tę informację należy przekazać specjaliście, który pomoże wybrać najbardziej dopasowaną roletę zarówno do indywidualnych potrzeb klienta, jak i funkcji konkretnego pomieszczenia.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy