Materiał Partnera

Nowe mieszkania w Gliwicach. Po czym poznasz profesjonalnych deweloperów działających w mieście?

Nowe mieszkania w Gliwicach. Po czym poznasz profesjonalnych deweloperów działających w mieście?

Nowe inwestycje mieszkaniowe na Śląsku cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony kupujących. Nie brakuje osób, które szukają swojego wymarzonego mieszkania w Gliwicach. Czy to dobre miejsce do życia? Czy w mieście działają uznane firmy deweloperskie? Sprawdźmy!

Czy Gliwice to dobre miejsce do życia?

Tak, to bez wątpienia jedno z tych miast, które ma bardzo dużo atutów. Ulokowana w zachodniej części Aglomeracji Śląskiej gmina pełnymi garściami czerpie z bliskości ważnych tras przelotowych: autostrad A1 i A4, które krzyżują się w Sośnicy oraz z DTŚ-ki, czyli Drogowej Trasy Średnicowej, którą szybko można dotrzeć na przykład do Zabrza czy Rudy Śląskiej.

Gliwice mogą pochwalić się też bardzo dużą liczbą firm, które działają w granicach administracyjnych miasta. Zlokalizowane tam strefy ekonomiczne zapewniają pracę tysiącom osób. Co więcej, zarobki w Gliwicach są jednymi z najwyższych na Śląsku. W tym aspekcie miasto nieznacznie ustępuje tylko oddalonym o 30 km Katowicom — stolicy województwa śląskiego.

Mimo tego, że na terenie miasta znajduje się sporo zakładów przemysłowych, nie można stwierdzić, że Gliwice nie będą też dobrym miejscem do życia dla osób, które czasem lubią odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku. Ciekawe atrakcje dla osób spragnionych kontaktu z naturą, to np. Kanał Gliwicki, czy znajdujące się nieopodal miasta, jezioro Dzierżno Duże. W zaledwie godzinę można dotrzeć do Bielska-Białej czy do Wisły, co szczególnie może zainteresować miłośników turystyki górskiej, czy narciarstwa.

Nowe mieszkania w Gliwicach — czym kierować się przy wyborze?

Bez wątpienia kluczową rolę odgrywa relacja ceny do jakości, jaką oferuje deweloper. Nie jest to jednak jedyna kwestia, na którą trzeba zwrócić uwagę. Ważna jest też lokalizacja inwestycji. Bardzo dużą rolę odgrywa również odpowiednie wpasowanie takiego nowego osiedla w Gliwicach w tkankę miejską.

Osoby zainteresowane zakupem lokalu na pewno zwrócą dużą uwagę na to, czy w bliskim sąsiedztwie znajdują się przystanki komunikacji publicznej, przedszkola, szkoły, ośrodki zdrowia, czy punkty handlowo-usługowe. Przykładem dewelopera z Gliwic, który kładzie na wszystkie te kwestie bardzo duży nacisk, jest Dom100.eu.

Można tu wskazać na przykład na Apartamenty Poezji III, które znajdują się jednocześnie w niewielkiej odległości od ścisłego centrum miasta, ale dają też dostęp do okolicznych terenów zielonych przy Kanale Gliwickim, siłowni leśnej i pobliskiego kąpieliska.

Nowe mieszkania w Gliwicach Apartamenty Poezji III w Gliwicach

Nowe osiedle budowane przez Dom100.eu znajduje się blisko ważnych tras przelotowych. Ulicą Toszecką szybko dotrzemy do Alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego, a ul. Staromiejską dojedziemy do węzła autostradowego w Kleszczowie. Nieopodal inwestycji znajduje się też dworzec kolejowy Gliwice Łabędy.

Czym wyróżniają się najlepsze mieszkania na sprzedaż w Gliwicach?

Na pewno warto wskazać na najwyższą jakość wykończeń. Przed zakupem powinniśmy upewnić się, czy inwestycja oferuje dostęp do:

  • szerokich balkonów,

  • dużych okien, dzięki czemu mieszkania będą odpowiednio nasłonecznione,

  • cichych wind,

  • garażu podziemnego,

  • komórek lokatorskich,

  • rowerowni,

  • placu zabaw dla najmłodszych mieszkańców.

Atutem będzie też szybki dostęp do internetu światłowodowego. Coraz więcej osób pracuje zdalnie lub hybrydowo — dobrze byłoby więc mieć pewność, że na terenie inwestycji można szybko skorzystać z szybkiego łącza. To także spory atut dla osób, które uwielbiają oglądać filmy i seriale na VOD oraz dla graczy.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy