Materiał Partnera

Ocieplanie dachów płaskich krok po kroku

Ocieplanie dachów płaskich krok po kroku

W celu zadbania o odpowiednią temperaturę w domu należy szczególną uwagę poświęcić jego ociepleniu. Doceni się to zwłaszcza podczas jesiennych oraz zimowych dni. W tym celu warto wykonać izolację natryskową, która ma wiele korzyści. Pozwala ona ograniczyć koszty ogrzewania nawet o 70%. Położenie takiej pianki trwa bardzo krótko, co jest jej niewątpliwym atutem.

Jak wykonać ocieplenie domu?

Podczas tworzenia domu od podstaw przychodzi czas na ułożenie dachu. Trzeba wtedy również zdecydować się na wybór jego izolacji. W zależności od wybranego materiału prace mogą trwać krócej lub dłużej. Żeby przyspieszyć proces, warto zdecydować się na ocieplenie wykonane za pomocą izolacji natryskowej.

Polega ona na uszczelnienie dachu za pomocą specjalnej pianki. Jak sama nazwa wskazuje, kładzie się ją za pomocą natrysku. Po jej aplikacji można bezpośrednio na nią położyć wierzchnią warstwę. Dzięki zastosowanej technologii całość prac trwa zdecydowanie krócej, niż przy wykorzystaniu na przykład wełny mineralnej.

Jakie są zalety izolacji natryskowej?

Poza oszczędnością czasu izolację natryskową można kłaść nawet na wcześniejszą, uszkodzoną warstwę. Pozwoli to na szybsze zakończenie prac, gdyż nie ma potrzeby zrywania poprzedniego materiału. Wykorzystanie pianki izolacyjnej przyczyni się także do ograniczenia rachunków za ogrzewanie. Szacuje się, że może być to oszczędność nawet na poziomie 70%.

Sama pianka PUR jest lekka, dlatego też nie wpłynie ona negatywnie na całość konstrukcji. Pozwoli ona również na swobodne oddychanie dachu, co jest kluczowe dla jego żywotności. Nałożenie materiału za pomocą specjalistycznego pistoletu pozwoli na uzyskanie jednolitego kształtu, co wpłynie na estetykę wykonanej pracy.

Czy pianka poliuretanowa jest bezpieczna dla zdrowia?

Nie ma przeciwwskazań medycznych do stosowania pianki do ocieplania budynków. Gdyby istniały przesłanki świadczące o tym, że jest szkodliwa dla organizmu, nie zostałaby dopuszczona do użytku. Technologia jest całkowicie bezpieczna dla lokatorów i niesie za sobą sporo korzyści zarówno ekonomicznych, jak i pod postacią większych temperatur w pomieszczeniu, podczas gdy na zewnątrz panuje chłód.

W celu szerzenia wiedzy odnośnie tej metody izolacji utworzono organizację SWIN. W jej skład wchodzi między innymi firma Proximo. Głównym zadaniem tego stowarzyszenia jest upowszechnienie technologii izolacji pianą PUR. Starają się oni również, aby specjaliści wykonujący ocieplenia za pomocą tej metody robili to w sposób fachowy. Ponieważ dzięki ich fachowemu doradztwu klient może zdecydować się na zastosowanie tej technologii w swoim domu.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy