Materiał Partnera

Problemy z prawidłowym oświetleniem magazynów

Problemy z prawidłowym oświetleniem magazynów

Charakteryzujące się wysokimi sufitami oraz gęsto stawianymi regałami budynki magazynowe, są przestrzeniami, które potrafią sprawić wiele problemów dobraniem oświetlenia odpowiedniego do warunków w nich panujących.

Oprawy montowane w magazynach, by nie utrudniać dostępu wózkom widłowym powinny być montowane wysoko, bezpośrednio do sufitu, by nie utrudniać wózkom widłowym dostępów do najwyższych partii regałów, jednocześnie emitując światło na tyle mocne, by dobrze oświetlać całe alejki. Z drugiej strony, mocne światło może powodować niepożądany efekt olśnienia, który będzie uniemożliwiał wykonywanie pracy magazynierom. Innym problemem z jakim zmagają się właściciele magazynów są wysokie koszta energii elektrycznej, spowodowane koniecznością ciągłego oświetlania ciągów komunikacyjnych w magazynach.

Nowoczesne systemy oświetlenia magazynów

Receptą na te trudności może być zastosowanie opraw oświetleniowych LED, dopasowanych do indywidualnej charakterystyki magazynu – lamp typu High Bay, świetlówek, hermetycznych opraw natynkowych, czy naświetlaczy LEDowych. Wybór LED jako źródła światła, pozwoli na dobre oświetlenie alejek magazynu, wąskim strumieniem światła, przy jednoczesnym uniknięciu efektu olśnienia. Niskie zużycie prądu, długa żywotność i wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oświetlenia LED sprawiają, że rozwiązanie to w połączeniu z systemem sterowania oświetleniem (z możliwością ściemniania świateł i aktywującymi oświetlenie czujnikami ruchu) potrafi zmniejszyć zużycie energii elektrycznej nawet o 80%.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy