Materiał Partnera

Przestronna garderoba? Stwórz w niej przytulny klimat!

Przestronna garderoba? Stwórz w niej przytulny klimat!

 O przestronnej garderobie marzy każda rodzina! Takie miejsce sprawdza się przede wszystkim do przechowywania odzieży, obuwia i dodatków, choć nie tylko. W pomieszczeniu przeznaczonym na garderobę, w którym dostępne jest okno i trochę wolnego miejsca, można stworzyć przytulny klimat.


Garderoba może stać się małym kącikiem służącym do odpoczynku, czytania – nie tylko magazynów modowych, szykowania się na wielkie wyjścia. Jednak potrzebne jest do tego właściwie dobrane oświetlenie. Jakie lampy sprawdzą się w tym miejscu?


Oświetlenie główne jako podstawowe


Każde wnętrze wymaga zastosowania oświetlenia określanego jako główne. Garderoba w tym przypadku nie należy do wyjątków. Lampy umocowane na suficie, najlepiej w centralnym punkcie, mają za zadanie równomiernie oświetlać całą przestrzeń. Dzięki nim przestrzeń staje się komfortowa w codziennym użytkowaniu.


Z oświetlenia głównego nie należy rezygnować nawet wtedy, gdy garderoba posiada dostęp do okna. Światło naturalne jest jak najbardziej wskazane. To w nim najlepiej widać kolory, kształty, detale, ale przecież ubrania wybieramy nie tylko za dnia, lecz również w porze wieczorowej.


Na suficie znajdźmy zatem miejsce dla klasycznych lamp wiszących lub plafonów, które oferuje sklep https://lampy.it/. Obydwie propozycje gwarantują równomierne rozświetlenie. Poza tym to lampy najbardziej uniwersalne, a zarazem dostępne w szerokiej palecie wykonań, dzięki czemu łatwo je wkomponować w wystrój garderoby.


Klimatyczny kącik do czytania? Czemu nie!


Półki zapełnione wieszakami, obuwie jest na swoim miejscu, a wszystkie drobiazgi, które odpowiadają za dopełnienie codziennych stylizacji, zagościły w szufladach i odpowiednich przegródkach. Pozostało sporo wolnego miejsca. Co z nim zrobić? Przeznaczyć na przytulny kącik, w którym będzie można spędzić chwilę na czytaniu magazynu lub książki. Łatwo uzyskać tu niewielką, ale przytulną i ciekawą estetycznie przestrzeń do krótkiego odpoczynku.


Długi puf, na którym można usiąść, lub ustawiona pośrodku ozdobna sofa. O takiej aranżacji marzy wielu użytkowników. Jeśli już znalazło się miejsce na tego typu meble, wystarczy wybrać oświetlenie.


Jeśli puf, podnóżek lub sofa znajdują się przy ścianie, nad nimi warto zawiesić kinkiet. Jego światło da szansę na swobodne korzystanie z tej małej przestrzeni, a przy tym zagwarantuje przytulność. Ten sam kinkiet będzie doskonałą ozdobą całej garderoby.


Sofa ustawiona pośrodku przestronnej garderoby dobrze się będzie komponowała z lampą podłogową. O tym, jak będzie się prezentowała taka lampa zadecydują użytkownicy i wystrój garderoby. Inspiracji w temacie oświetlania tego typu wnętrz, i nie tylko, można poszukać na stronie http://4budowlani.com.pl/.


Oświetlenie półek i przegródek


Nie możemy zapominać o dodatkowym oświetleniu półek, przegródek, szczelin, wszelkiego rodzaju zakamarków. Światło główne nie będzie bowiem do nich docierać, co zmniejszy funkcjonalność garderoby.


Zastosujemy tu LED-owe listwy lub punktowe źródła światła. Sprawdzą się ponadto podświetlane drążki. Na rynku dostępne są również małe lampki mocowane na samoprzylepną taśmę. Niedrogie, dlatego nawet wybór kilkunastu przeznaczonych do różnych miejsc, nie nadwyręży znacząco budżetu.


Mówimy o doświetlaniu ciemnych miejsc, w tym głębokich półek, co jest niezbędne, jednak i tu zastosowane oświetlenie potrafi wspomóc budowanie wyjątkowej atmosfery.


Poszukajmy inspiracji, rozejrzyjmy się w ofercie rynkowej i wybierzmy lampy, dzięki którym garderoba przestanie być tylko pomieszczeniem do przechowywania ubrań.  

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy