Materiał Partnera

Technologia budowy hali stalowych

Technologia budowy hali stalowych

Budowa hal stalowych wymaga zastosowania zaawansowanych technologii. Cały proces zaczyna się od stworzenia przemyślanego projektu konstrukcji, a następnie jego realizacji przez wykwalifikowaną ekipę. Korzystają oni z nowoczesnych technologii i współpracują z zaufanymi dostawcami. Pozwala to zoptymalizować przestrzeń użytkową, a także zredukować ogólny koszt inwestycji.

Przygotowanie do budowy hali stalowej powinno obejmować stworzenie projektu wraz z dokumentacją techniczną służącą do uzyskania niezbędnych pozwoleń. Przedsiębiorstwa, które specjalizują się w budowie hal i innych stalowych konstrukcji, oferują też ich zabezpieczanie na wypadek ognia.

Budowa hali stalowej

Konstrukcje stalowe są wykorzystywane przy budowie rozmaitych obiektów o charakterze usługowym, handlowym czy produkcyjnym. Powstają z nich zarówno całe budynki, jak również ich dodatkowe elementy np. zadaszenia czy antresole. Stal charakteryzuje się wysoką trwałością. Główne części nośne są wykonywane jako blachownice spawane.
W zależności od projektu i oczekiwań inwestora różnią się przekrojami, szerokością oraz długością.

Dzięki temu, że firma budowlana przestrzega restrykcyjnych, odgórnie narzuconych przepisów dotyczących projektowania i budowania hal stalowych, użytkownik może spodziewać się, że jego obiekt powstanie w założonym terminie, będzie stabilny i zgodny z projektem.

Konstrukcja składa się z takich elementów jak:

 • stopy fundamentowe,
 • belki podwalinowe,
 • rygle ścienne,
 • słupy,
 • ramy szczytowe,
 • stężenia połaciowe,
 • płatwy.

Kto może budować hale stalowe?

Budowa hal stalowych wymaga zatrudnienia ekipy, która będzie miała doświadczenie, niezbędną wiedzę, a przede wszystkim uprawnienia, takie jak:

 • certyfikat w zakresie wytwarzania konstrukcji stalowych w klasie EXC1 i EXC2,
 • Świadectwo Kwalifikacyjne, które uprawnia do wykonywania, montażu i naprawy konstrukcji stalowych.

Jedną z firm, która spełnia powyższe wymogi, jest podwarszawski STALKON. Bogate portfolio zrealizowanych dotychczas projektów sprawia, że inwestor może zapoznać się z osiągnięciami przedsiębiorstwa i świadomie wybrać go jako wykonawcę swojego projektu.

Nie tylko projekt i budowa

Ze względu na zróżnicowane, często trudne i wymagające warunki, jakie panują w halach produkcyjnych, garażach czy pawilonach, takie konstrukcje muszą być odpowiednio chronione. W ramach zabezpieczenia przed ogniem stosuje się wyjątkowo skuteczne systemy:

 • Flame Stal Solvent,
 • Hensoterm,

Aplikacja jest prowadzona na budowie po zakończeniu procesu montażu konstrukcji stalowej.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy