Materiał Partnera

Właściwości termiczne świetlików dachowych

Właściwości termiczne świetlików dachowych

Świetliki dachowe to idealne rozwiązanie, które w bardzo skuteczny i jednocześnie prosty sposób pozwala na doświetlenie wszelkiego rodzaju pomieszczeń, poddaszy, hal produkcyjnych itp. Tego rodzaju produkty obecnie wykonuje się z poliwęglanu komorowego oraz aluminium, przez co stały się one zdecydowane trwalsze, bardziej elastyczne, odporne na uszkodzenia. Dzięki temu są one także tanie w utrzymaniu. Poznaj więcej ich właściwości.

Dostarczanie światła do wnętrza pomieszczenia

Dostarczenie odpowiedniej ilości światła do pomieszczenia jest niezwykle istotne – wpływa bowiem na wiele elementów, między innymi na jakość pracy osób zatrudnionych. Świetliki dachowe mogą zostać podzielone na dwa najczęściej stosowane rozwiązania:

  • kopułowe świetliki dachowe,
  • pasma świetlne łukowe.

Świetliki dachowe oferowane są przez wielu producentów. Można wyróżnić nawet kilka tysięcy modeli, które różnią się między sobą głównie kształtem, rozmiarem czy zastosowanymi materiałami.

Niezależnie od modelu, materiał, z jakiego zostały wykonane świetliki, jest przejrzysty. Wpływa to przede wszystkim na zachowanie odpowiedniej ilości światła wewnątrz pomieszczenia – wyjaśnia specjalista z firmy LUMITERM. Dzięki odpowiedniej konstrukcji oraz zastosowanym materiałom są one wytrzymałe na działanie warunków atmosferycznych. Wpływają także znacząco na ekonomikę grzewczą. Latem nie przepuszczają ciepła do wnętrza pomieszczenia, przez co nie nagrzewa się ono do wysokich temperatur. Zimą natomiast, skutecznie blokują przedostawanie się ciepła z pomieszczenia na zewnątrz, przez co rachunki za ogrzewanie mogą zostać zmniejszone – dodaje.

Świetliki dachowe najczęściej stosowane są w zakładach produkcyjnych, zdarza się jednak, że są montowane także w domach prywatnych.

Świetliki – doskonałe rozwiązanie do potrzeb przemysłowych

Bardzo często dla potrzeb przemysłowych stosowane są pasma świetlne. Ten rodzaj świetlików najczęściej wykorzystywany jest w halach oraz zakładach produkcyjnych. Ich zastosowanie pozwala nie tylko na odpowiednie doświetlenie pomieszczeń, ale przede wszystkim korzystnie wpływa na budżet danej firmy. Świetliki dachowe pozwalają zmniejszyć koszty związane ze zużyciem energii w zakładzie, a dodatkowo naturalne światło nie męczy oczu pracowników.

Świetliki dachowe – dlaczego warto je stosować?

Zastosowanie świetlików dachowych to jeden z najprostszych sposobów na dostarczenie naturalnego światła do wnętrza pomieszczeń produkcyjnych, czy mieszkalnych. Dzięki wykorzystanym materiałom świetliki są odporne na sezonowe zmiany związane ze zmianą temperatury. Ich konstrukcja jest również wytrzymalsza niż w przypadku standardowego szkła, więc sytuacje związane z ich rozbiciem się nie zdarzają.

Sam kształt świetlików pozwala na swobodne spływanie po nich śniegu oraz wody, przez co do wnętrza pomieszczeń w dalszym ciągu będzie przedostawać się odpowiednia ilość światła. Ich kształt – wypukły – wpływa na oszczędności grzewcze, wiatr swobodnie owiewa świetliki, przez co nie wychładza wnętrza pomieszczenia.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy