Materiał Partnera

Wykorzystanie hal stalowych dla celów rolniczych

Wykorzystanie hal stalowych dla celów rolniczych

Hale stalowe to stosunkowo lekkie konstrukcje, które wykorzystywane są w różnych dziedzinach gospodarki. Najczęściej konstruowane są hale produkcyjne, magazynowe, logistyczne, sportowe, handlowe, targowe, czy hale stalowe wykorzystywane dla celów rolniczych. Budujemy także hale stalowe specjalnego przeznaczenia, jednak w naszym artykule skoncentrujemy się na wykorzystaniu hal stalowych dla celów rolniczych.

Charakterystyka hal stalowych

Na rynku obserwujemy wzrastające zapotrzebowanie na hale stalowe, w związku z czym firmy, które zajmują się ich projektowaniem i wykonawstwem, unowocześniają swoje oferty i usprawniają prace nad wznoszeniem omawianych obiektów. Hale stalowe sprawdzają się przede wszystkim tam, gdzie sama konstrukcja zewnętrzna obiektu nie jest mocno obciążona. Nowoczesne hale stalowe są lekkie, czas ich budowy jest krótki, a przy tym są stosunkowo tanie. Wszystkie te cechy łączą się ze sobą: nowoczesne hale stalowe są projektowane i wznoszone z prefabrykatów o odpowiednio dobranych parametrach (nie są więc ciężkie – wykorzystujemy tyle materiału, ile rzeczywiście potrzebujemy), przez co prace idą sprawniej, a to oczywiście ma pozytywny wpływ na koszty budowy – są po prostu niższe. Dodatkowo przy budowie hal stalowych możemy uzyskać duże rozpiętości przy niewielkiej liczby podpór (ciężar własny konstrukcji nie jest duży). Do wyboru mamy stalowe hale jednonawowe, dwunawowe, czy wielonawowe, z dachami jednospadowymi, dwuspadowymi, czy wielospadowymi.

Hale stalowe w gospodarstwach rolnych

Rolnictwo to bardzo obszerna dziedzina gospodarski, której głównym zadaniem jest dostarczanie produktów roślinnych i zwierzęcych z upraw, chowu i hodowli. W większych gospodarstwach rolnych hale stalowe doskonale sprawdzają się do gromadzenia płodów rolniczych, chowu i hodowli zwierząt, a także do przechowywania maszyn rolniczych i innych sprzętów. Jak mówi nam przedstawiciel firmy Profix z Krakowa, w halach stalowych mogą się znajdować na przykład magazyny zbożowe, czy suszarnie do ziarna. Inne zastosowanie: hodowla i chów zwierząt (zarówno wolnostanowiskowe, jak i metodycznie uporządkowane). Trzeba przy tym zaznaczyć, że hale dla zwierząt muszą spełniać wiele restrykcyjnych norm – musimy zadbać na przykład o właściwy obieg świeżego powietrza, wentylację, optymalne oświetlenie. Hale stalowe dla rolnictwa, w szczególności dla zwierząt, powinny być konstruowane w taki sposób, by umożliwić utrzymanie właściwej higieny. Jak już wspomnieliśmy, w halach stalowych dla rolnictwa mogą być też przechowywane maszyny, różnego rodzaju sprzęty i narzędzia – takie rozwiązanie sprawdzi się również w przypadku większej firmy budowlanej.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy