Materiał Partnera

Zalety wykorzystania hal stalowych

Zalety wykorzystania hal stalowych

Hale stalowe kojarzone są przede wszystkim z krajobrazem dzielnic związanych z przemysłem, choć natknąć można się z nimi również w innych okolicznościach. Najczęściej wykorzystywane są one w charakterze obiektów produkcyjnych, warsztatów, garaży i hangarów, a także jako przestrzeń magazynowa. Ich duża popularność wynika z wielu korzyści użytkowych, które przeważają nad wysoką ceną stali. Jeśli jesteś przedsiębiorcą, który potrzebuje funkcjonalnej przestrzeni, oto kilka powodów, dla których powinieneś rozważyć budowę hali ze stali.

Wysoka żywotność konstrukcji

Hale, podobnie jak i inne wykonane ze stali konstrukcje charakteryzują się bardzo długim okresem przydatności – zachowują swoje walory przez okres nawet kilkuset lat.
- Jest to znacząca przewaga nad obiektami murowanymi, które nawet przy dobrej konserwacji osiągają w pewnym momencie etap, kiedy dalsze ich użytkowanie jest nierentowne, a nawet niebezpieczne – wyjaśnia specjalista z firmy Profix.
Jednak należy pamiętać, że niezbędnym warunkiem uzyskania długowiecznego obiektu jest odpowiednie przygotowanie każdego z elementów konstrukcyjnych, prawidłowy ich montaż, a także bieżące usuwania wszelkich usterek.

Prostota konstrukcji

Kolejną przewagą hal stalowych nad obiektami użytkowymi wykonywanymi tradycyjnymi metodami jest fakt, że ich zaprojektowanie i wykonanie jest znacznie prostsze. Wielkopowierzchniowe konstrukcje stalowe często nie potrzebują w wielu przypadkach dodatkowych podpór – to jeden z przykładów w jaki sposób uproszczona zostaje realizacja takiej inwestycji. Wszystko to ma bezpośredni odzwierciedlenie w kosztach, które poniesiemy. Dodatkowo warto pamiętać, że hale stalowe łączone są za pomocą śrub i przez to można je z łatwością rozbudowywać, a nawet przenosić w innej miejsce bez straty materiału, w zależności od aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Hale wykonywane są z prefabrykowanych elementów – oznacza to, że konstrukcja jest wykonywane przez producenta w jego siedzibie, następnie w częściach transportowane na miejsce budowy i tak dopiero składane. Takie rozwiązanie pozwala w dużym stopniu ułatwić proces budowy, a dzięki zredukowanemu zużyciu energii jest mniejszym obciążeniem dla środowiska naturalnego.

Ułatwiony recycling

Opisane wyżej rozwiązania konstrukcyjne sprawiają, że hale stalowe, które przestały być użyteczne (np. są za małe na potrzeby przedsiębiorstwa, a ich rozbudowa jest nieopłacalna) mogą zostać rozłożone na części i poddane recyclingowi. Z jednej strony pozwala to odzyskać sporą część poniesionych przy budowie kosztów, z drugiej zaś służy środowisku naturalnemu.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy