kategoria: Dachy

Wełna wdmuchiwana

Wełna wdmuchiwana. Skąd się bierze?

Wdmuchiwanie wełny celulozowej to obecnie jedna z najnowocześniejszych metod ocieplania dachów. Tak zamontowana izolacja zapewnia ciągłość izolacyjnej warstwy, ma wysoki współczynnik lambda, wysokie ciepło właściwe. Charakteryzuje się trwałością użytkową i higroskopijnością, zabezpieczającą przed zawilgoceniem budynku. Skąd się bierze wełna wdmuchiwana i jak przebiega proces montażu?

dach dwuspadowy

Dach dwuspadowy i czterospadowy – podstawowe różnice

Zwieńczeniem niemal każdego budynku jest solidny dach. Ważna jest jego konstrukcja, a więc to, czy będzie dwuspadowy, czterospadowy, czy wielospadowy, a także jakość materiałów wykończeniowych, rodzaj dachówki czy ilość lukarn. Dach powinien stanowić element domu doskonale komponujący się nie tylko z samą konstrukcją budynku, lecz również z otoczeniem. Sprawdźmy, czym różni się dach dwuspadowy od czterospadowego.

Ekstensywne zazielenianie dachów

Na czym polega ekstensywne zazielenianie dachów?

Zielone dachy w pierwszej kolejności mogą nam się kojarzyć ze starymi domkami na wsiach, jednak jest to skojarzenie błędne. Dziś systemy zielonych dachów królują przede wszystkim na terenach miejskich i to nie tylko w dzielnicach znacznie oddalonych od centrum. Miasta, zwłaszcza duże aglomeracje, rozwijają się szybko, coraz więcej w nich betonu i szkła, a coraz mniej przestrzeni na zieleń. Ekstensywne zazielenianie dachów ma tu wiele zalet.

dach

Czym się kierować przy wyborze pokrycia dachowego?

Budowa domu wiąże się z podejmowaniem wielu decyzji. Zanim się wprowadzimy, czeka nas wiele pracy i pytań, na które czasami ciężko będzie nam udzielić dobrej odpowiedzi. Jednym z bardzo istotnych zagadnień jest wybór pokrycia dachowego. Który z jego rodzajów wybrać, aby budynek był skutecznie chroniony przez nie zawsze korzystnymi warunkami atmosferycznymi? Poznajmy najważniejsze czynniki.

Regulamin korzystania z serwisu