kategoria: Dachy

Rodzaje pokryć dachowych przy budowie domów

Położenie dachu stanowi zwieńczenie wielomiesięcznej inwestycji budowlanej. Aby jednak ten ostatni etap przebiegł pomyślnie, należy wybrać optymalne pokrycie dachowe. Poszczególne pokrycia różnią się od siebie ceną, trwałością, estetyką oraz walorami użytkowymi. Jakie są rodzaje pokryć dachowych i które z nich warto wybrać do swojego budynku mieszkalnego?

Na co zwrócić uwagę, wybierając dachówkę płaską?

Dachówki płaskie z lica przypominają betonowe lub ceramiczne płytki i najczęściej stosowane są na prostych, dwuspadowych dachach. Tego typu pokrycie dachowe zazwyczaj stosowane jest w budynkach o minimalnym nachyleniu dachu wynoszącym 25°. O czym trzeba pamiętać decydując się na płaskie dachówki? Dowiedz się więcej o wymaganiach technicznych oraz zaletach

projekt-dachu

Zasady projektowania dachów  

Aby inwestycja była bezpieczna i trwała, a także zgodna z prawem, już na etapie projektu należy zadbać o stworzenie go zgodnie z obowiązującymi przepisami. Według jakich zasad odbywa się projektowanie dachów? Dowiedz się, co konkretnie mówi o tym Prawo budowlane oraz o czym należy pamiętać, aby dach był wykonany porządni i skutecznie chronił przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych.

Wełna wdmuchiwana

Wełna wdmuchiwana. Skąd się bierze?

Wdmuchiwanie wełny celulozowej to obecnie jedna z najnowocześniejszych metod ocieplania dachów. Tak zamontowana izolacja zapewnia ciągłość izolacyjnej warstwy, ma wysoki współczynnik lambda, wysokie ciepło właściwe. Charakteryzuje się trwałością użytkową i higroskopijnością, zabezpieczającą przed zawilgoceniem budynku. Skąd się bierze wełna wdmuchiwana i jak przebiega proces montażu?

dach dwuspadowy

Dach dwuspadowy i czterospadowy – podstawowe różnice

Zwieńczeniem niemal każdego budynku jest solidny dach. Ważna jest jego konstrukcja, a więc to, czy będzie dwuspadowy, czterospadowy, czy wielospadowy, a także jakość materiałów wykończeniowych, rodzaj dachówki czy ilość lukarn. Dach powinien stanowić element domu doskonale komponujący się nie tylko z samą konstrukcją budynku, lecz również z otoczeniem. Sprawdźmy, czym różni się dach dwuspadowy od czterospadowego.

Ekstensywne zazielenianie dachów

Na czym polega ekstensywne zazielenianie dachów?

Zielone dachy w pierwszej kolejności mogą nam się kojarzyć ze starymi domkami na wsiach, jednak jest to skojarzenie błędne. Dziś systemy zielonych dachów królują przede wszystkim na terenach miejskich i to nie tylko w dzielnicach znacznie oddalonych od centrum. Miasta, zwłaszcza duże aglomeracje, rozwijają się szybko, coraz więcej w nich betonu i szkła, a coraz mniej przestrzeni na zieleń. Ekstensywne zazielenianie dachów ma tu wiele zalet.

dach

Czym się kierować przy wyborze pokrycia dachowego?

Budowa domu wiąże się z podejmowaniem wielu decyzji. Zanim się wprowadzimy, czeka nas wiele pracy i pytań, na które czasami ciężko będzie nam udzielić dobrej odpowiedzi. Jednym z bardzo istotnych zagadnień jest wybór pokrycia dachowego. Który z jego rodzajów wybrać, aby budynek był skutecznie chroniony przez nie zawsze korzystnymi warunkami atmosferycznymi? Poznajmy najważniejsze czynniki.

Regulamin korzystania z serwisu