kategoria: Drzwi

Drzwi w różnego rodzaju budynkach spełniają podstawowe funkcje: służą do otwierania i zamykania, chronią budynek, a także są bardzo ważną izolacją. Kategoria Drzwi na ABC Architektury pomoże Ci odnaleźć odpowiednie drzwi do twojego budynku. Energooszczędne, dźwiękoszczelne, termoizolacyjne – jak wybrać najlepsze?

drzwi zewnetrzne

Typy drzwi zewnętrznych

Drzwi zewnętrzne to wizytówka domu. Stolarka, szczególnie drzwiowa, ma ogromny wpływ na wygląd całej elewacji, a więc także na wrażenie, jakie robimy na swoich gościach. Z drugiej strony porządne drzwi zewnętrzne chronią nas przed tymi, których nie zapraszaliśmy, a także przed ucieczką ciepła i dostawaniem się do domu zanieczyszczeń z zewnątrz. Jakie rodzaje drzwi zewnętrznych oferuje rynek?

drzwi bezprzylgowe

W jaki sposób działają drzwi bezprzylgowe?

Wybierając drzwi do domu bierzemy pod uwagę wiele różnych czynników – materiał, z którego zostały wykonane, ich wymiary, estetykę. Rzadko jednak rozważamy wybór między drzwiami przylgowymi a bezprzyglowymi – jesteśmy przyzwyczajeni do tych pierwszych, jednak widać wyraźny wzrost zainteresowania drugim rozwiązaniem. Czym są drzwi bezprzylgowe i jak działają? Tego dowiemy się z poniższego artykułu.