Bezpieczne zamknięcie. Drzwi do kabin przedszkolnych

Drzwi do kabin przedszkolnych nie powinny zawierać niebezpiecznych elementów i powinny być dostosowane do potrzeb najmłodszych użytkowników. Kabiny projektowane dla przedszkoli muszą być funkcjonalne oraz zachęcające do korzystania. Powinny również zapewniać bezpieczeństwo użytkowania. Sprawdźmy, jak możemy zapewnić bezpieczeństwo w zaprojektowanych kabinach dla przedszkoli?

Kabiny przedszkolne – charakterystyka

Kabiny przedszkolne są to kabiny sanitarne, tzw. ścianki działowe, które są głównym elementem wyposażenia toalet w przedszkolach. Pomagają one zachować dzieciom higienę osobistą. Zaletą kabin sanitarnych przedszkolnych jest ergonomia, trwałość i lekkość całej konstrukcji.

Od pozostałych kabin sanitarnych różnią się głównie wielkością zabudowy. Są praktyczne w użytkowaniu i dostosowane do dzieci, dlatego zastosowane są w nich specjalnie obniżone ścianki działowe – dowiadujemy się w rozmowie z ekspertem reprezentującym firmę Sanipol z siedzibą w Międzyrzeczu, która specjalizuje się w sprzedaży ścian działowych do sanitariatów w wielu różnych kolorach i wzorach.

Kabiny przedszkolne produkowane są z laminowanej płyty wiórowej LPW oraz z laminatu wysokociśnieniowego HPL. Kabiny te przeznaczone są również do żłobków oraz w szkołach dla klas nauczania początkowego. Wysokość ścianek, ich wymiary oraz rodzaj drzwi i okuć dostosowana jest do dzieci i ich bezpieczeństwa.

Dla kabin sanitarnych przedszkolaków bardzo często stosuje się żywe i radosne kolory oraz indywidualną personalizację. Za pomocą druku cyfrowego możemy umieścić na nich ilustracje lub cytaty z bajek, dzięki temu nadamy kabinie niepowtarzalnego i przyjaznego wyglądu. Kabiny przedszkolne mogą mieć również dowolny kształt.

Jak wykończyć drzwi przedszkolne?

Drzwi w kabinach przedszkolnych nie powinny posiadać blokad od wewnątrz, co umożliwia nieograniczoną kontrolę nad dzieckiem. Zaopatrzone powinny być w zawias antyuciskowy i specjalne uszczelki, dzięki czemu zwiększone jest bezpieczeństwo maluchów. Tak zaprojektowane kabiny umożliwiają opiekunom pełną kontrolę nad dziećmi. W niektórych kabinach przedszkolnych dostępny jest system bezpiecznych palców, który zabezpiecza przedszkolaki przed przycięciem lub skaleczeniem. Drzwi kabin często montowane są na specjalnych zawiasach, które samoczynnie się domykają, tak, aby dziecko nie było narażone na mocne uderzenie. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych zamiast standardowych klamek montowane są pochwyty, np. w kształcie kierownicy.  Przy wyborze kabin przedszkolnych zwróćmy uwagę, aby kabiny miały bezobsługowe użytkowanie.

Regulamin korzystania z serwisu