Czytnik linii papilarnych

Czy drzwi z czytnikiem linii papilarnych gwarantują bezpieczeństwo?

Drzwi są wizytówką budynku, ponieważ ze względu na swój wygląd mogą stanowić atrakcyjną ozdobę jego elewacji. Równie istotna jest jednak ich funkcja zabezpieczająca – dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym powinny w maksymalnym stopniu chronić wnętrze przed intruzami, a jednocześnie być łatwe do otwarcia dla użytkowników. Zastosowanie czytnika linii papilarnych to najwygodniejszy, a zarazem najbezpieczniejszy sposób otwierania drzwi.

Co daje stosowanie czytników linii papilarnych?

Nawet najbardziej wyrafinowany technicznie zamek o zawrotnie dużej liczbie możliwych kombinacji i doskonałym systemie ryglowania nie zda się na wiele, jeśli osoba niepowołana będzie w stanie zdobyć do niego klucz. W przypadku drzwi z czytnikiem linii papilarnych taka możliwość nie wchodzi w grę – klucz, czyli niepowtarzalny wzór geometryczny jest zawsze razem z użytkownikiem i nie ma możliwości, by go skopiować. Zaawansowane technicznie czytniki porównują położenie dużej liczby charakterystycznych punktów, weryfikując ich zgodność z zakodowanym wzorcem. Dzięki specjalnej technologii skanowania nie dadzą się „oszukać”, ponieważ mogą brać pod uwagę zarówno ich rozkład, jak i głębokość, a także sprawdzać temperaturę ciała.

Zalety wykorzystania czytników linii papilarnych w drzwiach zewnętrznych

Stosowanie czytnika linii papilarnych jako sposobu na otwieranie zamka oferuje użytkownikowi niespotykaną przy innych rozwiązaniach wygodę. Wzór linii papilarnych jest dosłownie „zawsze pod ręką” – wychodząc z domu, nie trzeba zatem pamiętać o zabraniu karty kodowej, klucza czy tokenu. Czytnik jest niewielki, może więc być łatwo wkomponowany w zamontowany w drzwiach pochwyt, do ich otwarcia nie będzie więc potrzebne nawet dodatkowe przykładanie palca. Możliwością otwierania drzwi łatwo też „podzielić się” z innymi – zamiast wręczania im tradycyjnych kluczy wystarczy wprowadzenie do bazy danych czytnika kolejnego wzoru.

Czytniki linii papilarnych w drzwiach X-Faktor

Znakomitym przykładem wykorzystania czytników linii papilarnych są drzwi X FAKTOR wytwarzane przez firmę PARMAX. Montowane w nich czytniki integraf 2.0 wyróżniają się nie tylko niezawodnym i szybkim systemem skanowania oraz rozpoznawania użytkownika, ale także niewielką głębokością montażu, gwarantującym bezpieczeństwo szyfrowaniem danych oraz niewielkimi rozmiarami i stylowym wyglądem. Mogą one również współpracować z systemem bezdotykowego otwierania kartą oraz umożliwiają wygodną konfigurację przy pomocy połączenia Bluetooth i aplikacji zainstalowanej w smartfonie.

Regulamin korzystania z serwisu