wkładka elektroniczna

Elektroniczne wkładki bębenkowe. Charakterystyka

Stosowanie elektronicznych wkładek bębenkowych jest rozwiązaniem uniwersalnym. Zabezpieczenia tego typu z powodzeniem mogą być wykorzystywane we wszystkich typach budynków, zarówno mieszkalnych, jak i przemysłowych. Zaawansowane funkcje zamków cyfrowych są szczególnie przydatne właśnie w obiektach przemysłowych, gdzie liczy się nie tylko bezpieczeństwo, ale też maksymalna elastyczność w przyznawaniu dostępu do poszczególnych budynków i pomieszczeń.

Tradycyjne i elektroniczne wkładki bębenkowe

Bębenkowe wkładki do zamków drzwiowych stanowią najprostsze, a jednocześnie najskuteczniejsze zabezpieczenie przed dostępem osób nieuprawnionych. Tradycyjne rozwiązania tego typu obsługiwane są przez klucz, którego wsunięcie powoduje odblokowanie bolców. Odblokowanie bolców w zamku pozwala na przekręcenie bębenka, a więc otwarcie drzwi.

W zamkach elektronicznych funkcję klucza pełnią specjalne transpondery zbliżeniowe (w postaci żetonu, karty, a nawet smartfonu). Odblokowanie bolców i przekręcenie bębenka następuje automatycznie w reakcji na sygnał, wysyłany do wkładki z transpondera – tłumaczy ekspert z DOM Polska. Połączenie zabezpieczenia mechanicznego z zaawansowanym rozwiązaniem elektronicznym zapewnia najwyższy stopień ochrony, wygodę, a dodatkowo pozwala na tworzenie rozbudowanych systemów kontroli dostępu.

Charakterystyka elektronicznej wkładki bębenkowej

Dla dokładnego poznania charakterystyki elektronicznej wkładki bębenkowej posłużmy się przykładem. Cyfrowa wkładka DOM ENiQ Pro, przeznaczona do montażu zarówno w domach prywatnych, jak i rozmaitych obiektach publicznych i przemysłowych (lotniska, biurowce, szpitale, hotele itd.), gwarantuje najwyższy stopień bezpieczeństwa, przy zachowaniu wygody użytkowania.

Komunikacja między wkładką i transponderem realizowana jest dzięki technologiom NFC i BLE 5.0, z szyfrowaniem danych XSALSA20-256 Bit, Curve 25519-256 Bit, Poly 1305-128 Bit, co zapewnia niezawodność działania i bezpieczeństwo dostępu. Do zasilania wkładki zalecane jest stosowanie dwóch baterii typu CR2, których żywotność sięga do trzech lat, zatem eksploatacja urządzenia jest niedroga. O konieczności wymiany baterii informuje czytelny sygnał wizualny (3-stopniowy system ostrzegawczy).

Elektroniczna wkładka bębenkowa DOM ENiQ Pro zapewnia wysoką odporność ogniową (do 90 minut), posiada ochronę przed korozją i uszkodzeniem przez wodę, działa sprawnie w zakresie temperatur od -25 do 65oC (ważne przy zastosowaniach w drzwiach zewnętrznych). Dodatkowo, produkt zapewnia ochronę przed przewierceniem (zabezpieczenie antywłamaniowe).

Dzięki wykorzystaniu solidnych materiałów (stal, stopy cynku, mosiądz), wkładki są niezawodne bez względu na intensywność i czas użytkowania. Co ważne, zewnętrzne elementy wykańczane są z troską o estetykę, toteż zamki cyfrowe doskonale nadają się również do zabezpieczania pomieszczeń i budynków reprezentacyjnych.

Regulamin korzystania z serwisu