elektroniczny zamek szyfrowy

Elementy składowe nowoczesnego systemu ochrony

Czy wiesz, że statystycznie dochodzi do około 8 włamań na godzinę? Z tego względu na nowoczesny system ochrony decydują się nie tylko właściciele obiektów publicznych, ale też domów. Tym bardziej że napady rabunkowe często się kończą aktami przemocy, a nawet użyciem broni. Czy warto ryzykować, jeśli można się zaopatrzyć w solidny system ochrony? Co wchodzi w skład takiego zestawu? Sprawdź!

Nowoczesny system ochrony – co powinien zawierać?

Na rynku można znaleźć mnóstwo systemów ochrony, jednak naprawdę dobry zestaw powinien się składać z kilku kluczowych elementów. Jakich?

  • Bariera podczerwieni – w jej skład wchodzą dwie części – nadajnik emitujący promieniowanie i odbiornik. Każdy typ bariery ma inną długość fal. Taki sprzęt jest bardzo przydatny, gdyż korzysta ze zjawiska tłumienia energii ukierunkowanej wiązki promieniowania elektromagnetycznego. Wykrywa niebezpieczeństwa na najwcześniejszym etapie, nawet w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Kiedy intruz przekroczy niewidzialną strefę ochronną, zostaje uruchomiony alarm.
  • Czujniki – są to podstawowe elementy nowoczesnego systemu ochrony, które mogą mieć zróżnicowany zasięg. Przy ich wyborze trzeba się więc kierować preferowanym obszarem detekcji i wysokością montażu. Prawidłowe rozmieszczenie czujników to gwarancja najwyższego bezpieczeństwa podczas nieobecności właścicieli.
  • Monitoring – must-have każdego dobrego systemu. Warto postawić zarówno na standardowe, jak i termowizyjne kamery. Te drugie działają w całkowitych ciemnościach, nie trzeba więc montować dodatkowego oświetlenia. Świetnie się sprawdza na każdym obszarze, także rozległym. Właściciel w dowolnej chwili może obejrzeć nagranie, a w wielu przypadkach informacja o zagrożeniu przychodzi np. SMS-em.
  • Zamki szyfrowe elektryczne – to doskonała fizyczna zapora. Drzwi czy brama otwierają się dopiero po wprowadzeniu kodu. Nowoczesne zamki mogą działać na kartę zbliżeniową lub jednocześnie kod i kartę.

Jak wybrać dobry system ochrony?

System ochrony to doskonałe rozwiązanie zarówno w obiektach użytku publicznego, jak i domach. Jak mówi specjalista z firmy Atline SYSTEMY ALARMOWE, warto rozważyć zakup ochrony zewnętrznej obwodowej poprowadzonej wokół ogrodzenia posesji. Drugim rozwiązaniem jest ochrona zewnętrzna obrysowa, która otacza ściany domu.

Tak więc przy wyborze systemu kieruj się jego jakością oraz funkcjonalnością. Zwróć uwagę na to, co wchodzi w skład oferty. Zapoznaj się  z certyfikatami firmy, od której chcesz kupić system, i sprawdź opinie na jej temat. Warto postawić na dobry system ochrony – straty, które poniesiesz po rabunku, będą zdecydowanie większe niż opłacalna inwestycja.

Regulamin korzystania z serwisu