drzwi przesuwne

Energooszczędne drzwi podnośno-przesuwne. Dwa systemy Schuco

Funkcjonalność i wygoda korzystania z drzwi na taras i balkon jest bardzo ważna, szczególnie latem, kiedy dni są cieplejsze i więcej czasu spędza się na zewnątrz. Jednak swoją rolę odgrywają również zimą – to między innymi one chronią przed utratą ciepła. A zatem, czym charakteryzują się energooszczędne drzwi tego typu? Przeczytaj tekst, aby się tego dowiedzieć.

Co to są energooszczędne drzwi podnośno-przesuwne?

Na początku warto ustalić, czym w zasadzie są drzwi podnośno-przesuwne. Otóż wyróżniają się one przede wszystkim sposobem obsługi. Drzwi nie otwiera się do wewnątrz lub na zewnątrz pomieszczeń, ale przesuwa się je wzdłuż innych segmentów. W ten sposób można zagospodarować przestrzeń wokół. Obsługa drzwi podnośno-przesuwnych jest także bardzo łatwa dzięki prowadnicom, na których są one umieszczone. Produkty tego typu można znaleźć na przykład w sklepie TUR-PLAST.

A co znaczy, że drzwi są energooszczędne? Otóż ich główną funkcją jest zatrzymywanie ciepła w pomieszczeniach. W celu określenia tej właściwości wykorzystuje się parametr przenikalności cieplnej. Inne ważne cechy, od których zależy energooszczędność to na przykład wodoszczelność, a także odporność na działanie wiatru oraz promieni słonecznych. Korzystanie z rozwiązań tego typu pomaga obniżyć rachunki, ale również zwiększyć komfort domowników.

Jakie systemy drzwi podnośno-przesuwnych są dostępne na rynku?

Aby być zadowolonym z użytkowania drzwi podnośno-przesuwnych, trzeba zadbać o zakup produktu dobrej jakości. W tym celu warto zapoznać się z ofertą firm działających w tej dziedzinie i zdecydować się na najbardziej godną zaufania. Produkty te dobrze sprawdzą się jako drzwi tarasowe. Piła jest jedną z miejscowości, gdzie można się zaopatrzyć w jeden z praktycznych systemów.

Na uwagę zasługują Schüco EasySlide oraz Schüco LivIngSlide. Pierwszy z wymienionych systemów zapewnia dobrą izolację termiczną oraz akustyczną. Jest również odporny na wilgoć, a także występuje w różnych kolorach, dzięki czemu łatwo go dopasować do danego wystroju. Schüco LivIngSlide jest natomiast jeszcze bardziej nowoczesny. Szczególnie przyczynia się on do energooszczędności, jest przy tym bardzo komfortowy w użytkowaniu. Wybór jednego z tych systemów drzwi tarasowych może przynieść liczne korzyści. Zapewni zarówno wygodę, jak i funkcjonalność oraz bezpieczeństwo. Warto korzystać z nowoczesnych rozwiązań, które pomogą zadbać o optymalne warunki w domu lub mieszkaniu. Kluczem jest dopasowanie odpowiednich wymiarów oraz estetyki, a także wybór firmy oferującej produkty wysokiej jakości.

Regulamin korzystania z serwisu