drzwi-antywlamaniowe

Jakie zabezpieczenia przed włamaniem powinny posiadać drzwi wejściowe?

Antywłamaniowe drzwi wejściowe do domu czy mieszkania to obecnie podstawowy sposób na zabezpieczenie nieruchomości przed włamaniem. Wprawdzie nawet najlepszej klasy drzwi nie są w stanie w 100% uchronić przed kradzieżą, to stanowią one główny element całego systemu zabezpieczenia domu czy mieszkania. Ponadto warto również pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu okien i drzwi balkonowych.

Co powinny mieć drzwi antywłamaniowe

Dobrej klasy antywłamaniowe drzwi wejściowe muszą przetrwać próbę wyłamania, wyważenia czy przewiercenia. Dlatego tak duże znaczenie ma właściwy montaż ościeżnicy. Musi być ona przytwierdzona do muru za pomocą kotew. Warto ją również dokładnie obmurować. Skrzydło drzwi powinno być z kolei wykonane ze stalowej ramy. Całość dobrze jest wzmocnić kratownicą, która składa się z metalowych prętów. Najtrudniejsze do pokonania są drzwi wejściowe, w których wykorzystano pręty obrotowe. Wolne przestrzenie należy wypełnić materiałami o dobrej izolacji termicznej i dźwiękochłonnej. Bardzo ważne są też wkładki oraz rozety antywłamaniowe – drzwi wejściowe z tymi elementami oferują przykładowo takie firmy, jak Wiktorczyk.

Zawiasy do drzwi antywłamaniowych

W przypadku drzwi wejściowych duże znaczenie mają ponadto odpowiednie zawiasy, które nie pozwolą na wyjęcie skrzydła z ościeżnicy.  Dlatego w drzwiach powszechnie montuje się już specjalne bolce antywłamaniowe, które blokują ich wyjęcie na skutek przecięcia zawiasów. Poza tym warto zwrócić szczególną uwagę na zamek, który uruchamia co najmniej 4 rygle znajdujące się w drzwiach. Im więcej rygli, tym lepiej. Z kolei sam zamek powinien od zewnątrz być przysłonięty osłonkami wykonanymi z wysokiej jakości stali. Wówczas jego przewiercenie nie będzie możliwe. Obecnie w zamkach montuje się na ogół dwa zamki, ale tylko jeden jest odpowiedzialny za wysuwanie rygli.

Klasa drzwi

Podczas zakupu drzwi wejściowych warto zwrócić uwagę na tabliczkę znamionową, która na ogół znajduje się przy zawiasach. Tam znajduje się informacja o klasie drzwi. W obowiązującej w Polsce klasyfikacji za drzwi antywłamaniowe uznawane są modele klasy trzeciej i czwartej. Drzwi atestowane klasy trzeciej są odpowiednie do zabezpieczania mieszkań w budynkach zlokalizowanych na ogrodzonych osiedlach. Z kolei drzwi wejściowe antywłamaniowe klasy czwartej stosowane powinny być w domach jednorodzinnych wolnostojących. Już podczas zakupu warto zapytać sprzedawcę o stosowany atest i zażądać jego okazania. Obecnie oferta drzwi antywłamaniowych na rynku jest bardzo szeroka.

4 odpowiedzi na “Jakie zabezpieczenia przed włamaniem powinny posiadać drzwi wejściowe?”

 1. Hello every one, here every one is sharing these kinds of familiarity, so it’s nice to read
  this blog, and I used to go to see this website all the time. https://www.reviewsbysid.com/lazer-bond-usa-reviews/

 2. Hello every one, here every one is sharing these kinds of familiarity, so it’s
  nice to read this blog, and I used to go to see this website all the time. https://www.reviewsbysid.com/lazer-bond-usa-reviews/

 3. oprol evorter pisze:

  With the whole thing that seems to be building throughout this particular subject matter, all your points of view tend to be rather radical. Nonetheless, I beg your pardon, but I can not subscribe to your whole suggestion, all be it exhilarating none the less. It looks to me that your remarks are generally not totally justified and in actuality you are yourself not even entirely convinced of your assertion. In any event I did enjoy reading it.

 4. oprolevorter pisze:

  It’s really a nice and useful piece of information. I’m satisfied that you simply shared this useful information with us. Please keep us up to date like this. Thank you for sharing.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu