drzwi zewnętrzne

Podstawowe kryteria wyboru drzwi zewnętrznych

Zadaniem drzwi zewnętrznych jest kompleksowa ochrona domowników przed różnorodnymi czynnikami: warunkami atmosferycznymi, intruzami bądź szkodnikami. Warto wybrać model charakteryzujący się właściwościami pozwalającymi na jego długotrwałą i satysfakcjonującą eksploatację. Istnieje kilka kryteriów, które mogą wskazywać na jakość instalacji, a tym samym jej trwałość.

Drzwi zewnętrzne są wizytówką domu – to pierwsza rzecz, jaką widzą inni, patrząc na nasze gniazdko. Tak, jak to bywa w przypadku poznawania nowych osób, tak na podstawie frontu można sformułować swoje pierwsze wrażenia dotyczące obserwowanego budynku. Drzwi stanowią również ważny element w środku mieszkania: powinny być dopasowane do aranżacji wnętrza, odpowiadać lub kontrastować z meblami oraz podłogą. Solidne, antywłamaniowe skrzydło jest również przesłanką o systemie zabezpieczeń, który zniechęca potencjalnych intruzów.

Na co zwrócić szczególną uwagę, wybierając drzwi zewnętrzne? 

Pierwszym elementem, na którym warto się skupić w swoich poszukiwaniach jest zastosowany materiał. Na podstawie jakości surowca i substancji konserwujących można przewidywać trwałość całej instalacji. Drzwi zewnętrzne powinny być zabezpieczone na wypadek działania różnorodnych czynników, w tym pogody: ostre promienie słońca mogą przenikać przez ich strukturę i skracać okres możliwej użyteczności, tak samo, jak przenikający mróz czy opady. Z odpornością na te zjawiska wiąże się także termoizolacyjność, dzięki której unika się znacznych strat energii cieplnej.

Przy analizie odpowiednich materiałów należy zwrócić uwagę na ich dźwiękoszczelność, która z jednej strony pozwoli na zachowanie odrobiny prywatności, a z drugiej na pozostawienie dźwięków z zewnątrz poza domem. Dobrymi właściwościami akustycznymi charakteryzują się drzwi zewnętrzne oferowane przez firmę Profix-Budownictwo. Oprócz kwestii związanych z komfortem użytkowania, warto pamiętać o profesjonalnym systemie antywłamaniowym. Dodatkowe wzmocnienia oraz zamki sprawią, że będziemy czuć się zdecydowanie bezpieczniej.

Istotne parametry przy zakupie drzwi zewnętrznych 

Można wskazać kilka kwestii, na które trzeba się zdecydować przed ostatecznym wyborem drzwi zewnętrznych. Należą do nich m. in. wymiary instalacji: w standardzie wynoszą one 90×200 cm, jednak można zdecydować się na większe wejście do budynku (zazwyczaj zmiany dotyczą szerokości skrzydeł). Ważne jest również właściwe dobranie dodatkowego wyposażenia, takiego jak klamki, ościeżnice i inne. Wymienione elementy powinny kolorystycznie i stylowo korespondować z drzwiami oraz wnętrzem.

Regulamin korzystania z serwisu