Zadaszenie przed drzwiami wejściowymi – kiedy i dlaczego to ma sens?

Jesteś na etapie wykończenia budynku i zastanawiasz się nad wprowadzeniem rozwiązań, które poprawią jego funkcjonalność? Dotyczą one nie tylko wnętrza domu, ale i obszaru, który znajduje się przed nim. Coraz częściej wybieraną opcją jest zadaszenie drzwi wejściowych. Wpływa na estetykę, ale pełni także praktyczne funkcje. Czy warto decydować się na daszek przed wejściem? Sprawdź, jakie są jego zalety.

Czy zadaszenie drzwi wejściowych to konieczność?

Podczas budowy domu wiele osób zastanawia się nad dodatkowymi udogodnieniami, które mogłyby ułatwić codzienne funkcjonowanie. Chociaż zadaszenie budynku dla sporej części z nich nie jest koniecznością, to okazuje się, że bywa ono przydatne.

Nawet najmniejszy daszek znajdujący się nad drzwiami wejściowymi jest w stanie uchronić osoby wchodzące do domu przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi na zewnątrz. Ma to znaczenie w momencie sporych ulew, kiedy dodatkowo szuka się kluczy do domu, które gdzieś się zawieruszyły. Jednak zadaszenie nad wejściem chroni także same drzwi. Nie spływa po nich woda, więc są zdecydowanie mniej narażone na uszkodzenia — tłumaczy specjalista z firmy Scala Plastics Poland SP. Z O. O..

Jakie zadaszenia wejścia do domu wybrać?

Jeżeli już zdecydowałeś się na wybór zadaszenia drzwi wejściowych, powinieneś zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii. Znaczenie mają:

  • wielkość daszka,
  • mocowanie do elewacji,
  • styl zadaszenia.

Producenci oferują w tym zakresie wiele możliwości. Dostępne są przede wszystkim różne kształty daszków. Wśród najpopularniejszych znajdują się wersje dwuspadowe oraz łukowate. Obecnie znacznie rzadziej wybiera się zadaszenia proste. Te nie do końca sprawdzają się zimą, ponieważ zalegający na nich śnieg może zbytnio obciążać całą konstrukcję.

Oprócz samego kształtu bardzo ważny jest także materiał wykonania zadaszenia. Wśród dostępnych opcji znajdują się między innymi daszki z drewna, stali nierdzewnej, czy hartowanego szkła. Dużą popularnością cieszą się obecnie zadaszenia, które wykonuje się z poliwęglanu.

Montaż zadaszenia przed wejściem do domu — samodzielnie, czy z pomocą firmy?

Wbrew pozorom montaż ochronnego zadaszenia drzwi wejściowych do budynku nie jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać. Zazwyczaj samodzielnie montuje się modele, które wymagają jedynie przykręcenia do ściany. Jednak i w tym przypadku mogą zdarzyć się niespodziewane uszkodzenia elewacji, jeżeli postawisz na kiepskiej jakości produkt. Dlatego wybierając daszek nad drzwi wejściowe, decyduj się wyłącznie na sprawdzonych dystrybutorów, którzy gwarantują wysoką jakość wyposażenia.

Jeżeli natomiast chcesz mieć pewność, że zadaszenie zostanie zamocowane poprawnie, a dodatkowo będzie spełniać wszelkie normy bezpieczeństwa — lepiej powierzyć tę kwestię wyspecjalizowanej firmie. Możesz zamówić daszek u producenta i zlecić fachowcom wyłącznie sam montaż. To coraz częściej wybierane rozwiązanie.

Regulamin korzystania z serwisu