Rozdrabniacz do WC

Czy warto kupić rozdrabniacz do WC?

Rozdrabniacze ścieków ułatwiają odprowadzanie zarówno ścieków, wód sanitarnych, papieru toaletowego i innego rodzaju zanieczyszczeń. Dzięki nim istnieje możliwość zaadaptowania dowolnego pomieszczenia w budynku na łazienkę bez konieczności modernizacji instalacji kanalizacyjnej. Pompy rozdrabniające do WC w zależności od parametrów, są w stanie rozwiązać wiele problemów związanych z umiejscowieniem rurociągów odprowadzających nieczystości.

Do czego służy rozdrabniacz do WC i jak działa?

Głównym zadaniem rozdrabniacza kanalizacyjnego do WC jest odprowadzanie ścieków z toalety w bezpieczny i higieniczny sposób. Urządzenie to wykonane jest ze stali nierdzewnej i wyposażone w zbiornik, silnik, ostrza, sieć załączającą oraz system odprowadzający w postaci rury z zaworem zwrotnym. Dzięki niemu mamy możliwość rozdrobnić zanieczyszczenia i odpady mogące być przeszkodą dla rur kanalizacyjnych. Na rynku dostępne są:

  • pomporozdrabniacze do ścieków szarych – mają stosunkowo niewielką moc i wykorzystywane są w pomieszczeniach użytkowych, w których nie występują ścieki fekalne. Możemy użyć ich wszędzie i nie jesteśmy uzależnieni od położenia pionów kanalizacyjnych,
  • pomporozdrabniacze do ścieków fekalnych i szarych – bardziej zaawansowane technicznie, gdyż są w stanie przetłaczać ścieki fekalne. Wyróżniają się większą mocą, tj. ponad 500 W i idealnie nadają się do toalety.

Pompy rozdrabniające do WC wykonane są ze stali nierdzewnej, co daje nam gwarancję niezawodności, a wysokiej mocy silnik ma wbudowane zabezpieczenie termiczne. Ich zadaniem jest rozdrobnienie ścieków, które dostają się do specjalnego kosza. Następnie przedostają się na zewnątrz (do obudowy), gdzie mieszają się z wodą. Uruchamiają się one automatycznie po napełnieniu i wyłączają po wypompowaniu ścieków. W urządzeniach tych zastosowano takie rozwiązania, które usprawniają dodatkowo pracę samych urządzeń, jak i prace związane z ich instalacją.

Kiedy warto zakupić pompę z rozdrabniaczem do toalety?

Ścieki fekalne z papierem toaletowym lub brudna woda wraz z odpadkami z kuchni mogą uszkodzić instalację kanalizacyjną, dlatego, aby temu zapobiec, warto rozważyć zakup pompy z rozdrabniaczem do toalety. Pompa rozdrabniająca znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie niemożliwe jest odprowadzenie nieczystości i wykonanie pomieszczenia sanitarnego. Może ona służyć do odbioru ścieków z wanny, pralki i sedesu. W zestawie zazwyczaj dostępne są zaślepki pozwalające zabezpieczyć nieużywane przez nas wejścia.

Przepompowywanie ścieków konieczne jest w sytuacji, gdy toaleta, wanna, czy umywalka usytuowana jest poza pionem kanalizacyjnym lub poniżej poziomu odpływu ścieków z budynku, oraz gdzie istnieje prawdopodobieństwo zbyt szybkiego obciążenia instalacji kanalizacyjnej. Jeśli istniejący rurociąg tłoczny, do którego chcemy podłączyć kanalizację, jest równy lub mniejszy średnicy 40 mm również należy zamontować rozdrabniacz – dowiadujemy się w rozmowie ze specjalistą z firmy Aquatik, która oferuje szeroki asortyment pomp do domów jednorodzinnych i zastosowań profesjonalnych oraz akcesoriów do pomp.

Pompy z rozdrabniaczem WC znalazły zastosowanie nie tylko przy toaletach. Mogą być zainstalowane także przy każdym obiekcie, z którego uchodzi brudna woda z odpadami mogącymi być dużą przeszkodą dla rur kanalizacyjnych. Szeroka oferta rynkowa tych urządzeń umożliwia dobór konkretnego rozwiązania w zależności od potrzeb tj. umiejscowienia rozdrabniacza, jego przeznaczenia oraz warunków eksploatacji.

Regulamin korzystania z serwisu