schody prefabrykowane

Dlaczego warto zainwestować w schody prefabrykowane?

Schody prefabrykowane to jedna z możliwości, na jaką może zdecydować się inwestor. Ten rodzaj schodów nie jest samodzielnie wylewany bezpośrednio na budowie, ale wykonywany w fabryce i przywożony na miejsce jako gotowy produkt. Schody tego typu cieszą się dużą popularnością, gdyż są tworzone na indywidualne zamówienie i mogą mieć skomplikowane kształty oraz zawierać m.in. uchwyty, mocowania i balustradę. Jakie jeszcze zalety mają schody prefabrykowane?

Budowa domu: Schody prefabrykowane – jakie mają zalety? Lepsza jakość i wykonanie

 

Warto podkreślić, że główną zaletą schodów prefabrykowanych jest dokładne, zgodne z projektem odwzorowanie. Schody prefabrykowane wytwarzane są w fabryce, dlatego wykonanie ich jest dokładne i perfekcyjne. Nie można tego samego powiedzieć o schodach żelbetowych, które wykonywane są na miejscu. W ich przypadku bieg może nie trzymać wymiarów, w stopniach od spodu mogą tworzyć się wybrzuszenia lub od góry zagłębienia bądź widać ubytki w betonie. Tego typu problemy nie pojawiają się w schodach prefabrykowanych. Ich zaletą jest zatem przede wszystkim jakość. Warto również podkreślić, że do schodów tradycyjnych używa się betonu klasy C20/25, a z kolei w schodach prefabrykowanych beton ma klasę C30/37. To także wpływa pozytywnie na jakość, gdyż prefabrykowany produkt jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, a do tego jest twardy i gładki. Ponadto, należy sobie zdawać sprawę, że im schody mają bardziej skomplikowany kształt, tym trudniej je będzie wykonać bezpośrednio na budowie. Schody prefabrykowane to gwarancja otrzymania produktu o zamierzonym efekcie końcowym.

 

Zalety schodów prefabrykowanych – czas wykonania, gotowość do eksploatacji i inne atuty

 

Popularność schodów prefabrykowanych (np. z firmy Termat ze Środy Śląskiej) wiąże się także z szybkość ich wykonania. Inwestor nie tyle docenia w tym czas ich wytworzenia, a raczej to, że całość prac wykonywana jest w innej firmie, przez co nie wpływa na prace na budowie. Z kolei standardowe schody wykonuje się w określonym czasie, później należy odczekać aż beton się zwiąże i dopiero wtedy można sprawdzić, czy w efekcie wyglądają tak jak miały. Przez czas wiązania nie można z nich korzystać, dlatego jest to słabsze rozwiązanie niż schody gotowe. Ze schodów prefabrykowanych można praktycznie korzystać już po przywiezieniu i montażu. Ponadto, warto podkreślić, że standardowe schody są bardzo wrażliwe na warunki atmosferyczne i tak np. podczas wiązania nie może być mrozu bądź palącego słońca – z kolei na schody gotowe nie ma to żadnego wpływu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu