oswietlenie-zewnetrzne

Gdzie najlepiej sprawdzą się reflektory i spoty?

Reflektory i spoty świetnie sprawdzają się jako oświetlenie zewnętrzne. Można je wykorzystać np. w ogrodzie, na tarasie, podjeździe lub przy garażu. Również elewacja budynku wypięknieje, gdy zostaną na nią skierowane wiązki światła właśnie z tych lamp zewnętrznych. Dlatego też wybierając kinkiet, lampy solarne stojące lub wiszące bądź słupki świetlne, warto pamiętać także o reflektorach i spotach. Gdzie i dlaczego warto je umieścić?

Oświetlenie zewnętrzne: Gdzie konkretnie sprawdzą się reflektory?

Reflektor, inaczej niż np. kinkiet, zapewnia skupione, precyzyjne światło. Tym samym reflektory świetnie nadają się do wykorzystania jako lampy zewnętrzne, które eksponują świetlną strugę w jednym kierunku. Warto zatem pamiętać, że tego typu oświetlenie nie służy do oświetlenia całego tarasu, ogrodu lub elewacji, a tylko konkretnych ich wycinków i miejsc, na które ma zostać skierowana uwaga.

Reflektor świetnie sprawdzi się w ogrodzie np. do oświetlenia konkretnej rośliny (świerku, rododendrona, rabaty z tulipanami itp.) lub elementu takiego jak fontanna, skalniak lub ławka. Z łatwością można go zamontować na trawie lub chodniku – często posiada ostrze do wbicia lub mechanizm umożliwiające przykręcenie do podłoża. Ponadto, tego typu oświetlenie LED sprawdza się także na balkonie lub tarasie, gdzie np. może oświetlać miejsca do grillowania lub skrzynki z ziołami. Ponadto, lampa solarna taka jak reflektor LED-owy (np. ze sklepu AURORA GARDEN z Izbicy) może być także zamontowana na ścianie elewacji i tym samym pięknie prezentować konkretną część budynku (wejście, balkon, taras itp.). Warto podkreślić, że oprócz ciekawej przestrzeni uzyskanej dzięki grze światła, tego typu oprawy oświetleniowe mają również funkcję praktyczną i mogą być np. źródłem światła, które ułatwia otwieranie zamka w drzwiach.

Lampy ogrodowe: Gdzie warto umieścić spoty? Elewacja budynku, taras a może ogród?

Reflektory to tylko jedna z propozycji lamp zewnętrznych. Warto jednak pamiętać, że oświetlenie na zewnątrz mogą stanowić także również popularne spoty. Te z kolei najlepiej sprawdzą się jako lampy sufitowe np. zamontowane na ścianie budynku. Można z powodzeniem wykorzystać je jako lampy oświetlające wejście do domu – wtedy wpłyną nie tylko na komfort, ale również zapewnią bezpieczeństwo. Ponadto, spoty można zamontować również w ogrodzie np. w altanie – tego typu lampy świetnie poprawią atmosferę i poprawią panujący w tej przestrzeni nastrój. Spoty, podobnie jak reflektory, można także zamontować w pobliżu garażu, podjazdu bądź przy furtce zewnętrznej. Warto pamiętać, że tego typu oświetlenie zewnętrzne jest niezwykle istotną kwestią podczas aranżowania przestrzeni wokół domu.

Regulamin korzystania z serwisu