kategoria: Instalacje elektryczne

Na czym polega prawidłowe wykonanie instalacji elektrycznych? Kiedy konieczna będzie pomoc elektryka? W zakładce Instalacje elektryczne dowiesz się, jak zaplanować montaż instalacji oraz jak wybierać przyłącza elektryczne i inne akcesoria.

Co warto wiedzieć o przedłużaczach zasilających do agregatów?

Agregaty prądotwórcze to urządzenia generujące energię elektryczną niezależnie od sieci. Można więc korzystać z prądu w dowolnym miejscu, o ile dysponujemy paliwem. Jednak tak jak samo posiadanie gniazdek elektrycznych nie umożliwia uruchomienia urządzeń, tak i sam agregat na nic się nie zda, jeżeli nie mamy przedłużacza zasilającego. Co warto wiedzieć o tym przewodzie?

Etapy uzyskania uprawnień SEP-owskich

Kwalifikacje zawodowe dla elektryków – szerzej znane jako uprawnienia SEP-owskie – są dostępne dla każdego, kto wykaże się dostatecznym zasobem wiedzy specjalistycznej. Wiedza ta podlega szczegółowej weryfikacji w trakcie oficjalnego egzaminu. Zanim jednak do niego przystąpimy, powinniśmy zaliczyć kilka innych etapów. Na czym one polegają? Jaką drogę przejść, by uzyskać świadectwo kwalifikacyjne?

Problemy z prawidłowym oświetleniem magazynów

Charakteryzujące się wysokimi sufitami oraz gęsto stawianymi regałami budynki magazynowe, są przestrzeniami, które potrafią sprawić wiele problemów dobraniem oświetlenia odpowiedniego do warunków w nich panujących.