kategoria: Ogrzewanie

Nie wiesz, jak zaplanować ogrzewanie domu? Sprawdź, jak wybierać najlepsze systemy grzewcze, ogrzewanie podłogowe, kotły, piece, grzejniki, akcesoria grzewcze i wiele innych. Zakładka Ogrzewanie udzieli Ci wszystkich potrzebnych informacji na temat techniki grzewczej.

Zalety kominów systemowych

Kominek – kojarzy nam się z domowym ciepłem i zimowymi świętami, które chętnie spędzamy w gronie najbliższych. O ile wybór kominka wydaje się prosty, bo kierujemy się wyłącznie naszym poczuciem estetyki i wydajnością, jaką chcemy osiągnąć, wybór przewodu kominowego to już bardziej skomplikowana sprawa. Przewód kominowy ma bardzo ważne znaczenie, to on sprawia, że z kominka możemy korzystać bezpiecznie latami. Jaki komin wybrać, by nie narazić się na dodatkowe, zbędne koszty? W naszym artykule zaprezentujemy moc kominów systemowych, które obecnie są najbardziej słusznym rozwiązaniem.

Celuloza – nowoczesny sposób ocieplania budynków

Ocieplanie poddasza celulozą pozwala na pełną kontrolę jakości wypełnienia przegród. Jest możliwe do wykonania już przez dwuosobową ekipę, a z izolacją możemy dotrzeć nawet do najbardziej niedostępnych przestrzeni, do których nie dotarlibyśmy z innymi materiałami. Jeżeli ocieplenie zostanie wykonane profesjonalnie, możemy zagwarantować nawet 50 lat trwałości. Jak to się robi?

Domy szkieletowe a energooszczędność

Wizja mroźnej zimy, wraz ze wspomnieniami minionych lat i wciąż drożejącymi źródłami energii, coraz częściej jest powodem zainteresowania budownictwem energooszczędnym. Tego typu tendencje podyktowane są także kwestiami ekologicznymi. Sprawdzamy czy domy szkieletowe rzeczywiście są energooszczędne.

Oszczędność eksploatacji powietrznej i gruntowej pompy ciepła

Pompy ciepła to nowoczesne urządzenia pozwalające na ogrzewanie domów. Są one jednym z najnowocześniejszych i zarazem najtańszych rozwiązań w tym temacie, a ich użytkowanie bardzo szybko się zwraca. Montując pompy ciepła w swoim domu mamy do wyboru dwa rodzaje instalacji: powietrzną i gruntowną. Która z nich jest bardziej opłacalna? Na to pytanie odpowiemy w niniejszym artykule.

Porównanie materiałów termoizolacyjnych

W celu zapewnienia mieszkaniu odpowiedniej izolacji cieplnej należy wykorzystać właściwe materiały termoizolacyjne. Ma to pierwszorzędne znacznie w budownictwie, ponieważ jeśli budynek nie zostanie odpowiednio zabezpieczony, ciepło będzie z niego uciekać, co nie tylko obniży komfort przebywania w nim, ale sprawi również, że rachunki za ogrzewanie będą znacznie wyższe.

Czym się kierować przy wyborze urządzeń grzewczych dla gastronomii?

Szykując się do otwarcia lokalu gastronomicznego, rodzaj urządzeń grzewczych, ich liczbę oraz rozmieszczenie musimy ustalić już na etapie planu budowy czy też remontu kuchni. Pod uwagę tu brać musimy przede wszystkim nasz budżet oraz możliwości techniczne przestrzeni, jaką dysponujemy, ale także projektowane menu. Również jeśli planujemy z czasem rozwinąć działalność, warto to uwzględnić, zostawiając chociażby miejsce na kolejne, dokupowane z czasem urządzenia.