Kominek elektryczny

Biokominek i kominek elektryczny. Porównanie

Wiele osób marzy o tym, by ich dom stał się przytulny dzięki kominkowi. Kojący trzask ognia rozgrzewa (dosłownie) domową atmosferę i sprawia, że pomieszczenie wydaje się bardziej przyjazne. Nie zawsze jest jednak możliwość zamontowania klasycznego kominka. Na szczęście istnieją dziś ciekawe zamienniki w postaci biokominków i kominków elektrycznych. Na które z nich warto się zdecydować?

Charakterystyka kominków elektrycznych

Kominki elektryczne to ciekawa propozycja dla osób, które chcą widzieć płomienie ognia, ale niekoniecznie chcą je czuć. Decydując się na zakup takiego urządzenia, zyskujesz walor wizualny w postaci realistycznej projekcji ognia. Nie odczuwasz natomiast ciepła. Dla wielu osób jest to ogromna zaleta, zwłaszcza jeśli mowa o zastosowaniu tego rozwiązania w mieszkaniu, a nie w domu. Nowoczesne panele LCD wyświetlają wysokiej klasy obraz, który często jest wręcz nieodróżnialny od „prawdziwego” ognia.

Wkłady kominkowe elektryczne to nie tylko bezpieczeństwo, ale też aspekt prośrodowiskowy. W ten sposób nigdy nie emituje się do atmosfery żadnych szkodliwych związków. Poza tym domownicy nie odczuwają w związku z tym żadnych uciążliwych zapachów.

Na uwagę zasługuje ponadto łatwość obsługi takiego sprzętu. Można je zamontować praktycznie w każdym miejscu, zależnie od upodobań. Do zainstalowania potrzebny jest zaledwie dostęp do gniazdka elektrycznego.

Biokominki – czym się cechują?

Inną, równie ciekawą opcją są biokominki. To także interesujący zamiennik klasycznego kominka. Są to urządzenia grzewcze, które dają ogień, ale nie wymagają zastosowania komina. Z tego powodu można je zamontować praktycznie w każdym domowym pomieszczeniu.

Spalanie odbywa się przy użyciu biopaliwa. Nie wiążę się to jednak z emitowaniem jakichkolwiek spalin. Nie trzeba martwić się też o dym czy popiół.

Tego typu urządzenia charakteryzują się bezpieczną konstrukcją oraz są łatwe w użytkowaniu.

Gdzie kupować kominki elektryczne i biokominki?

Opisywane w tym artykule konstrukcje ozdobno-funkcjonalne warto kupować w specjalistycznych miejscach. Najlepiej sprawdzą się firmy, które specjalizują się w dostarczaniu wysokiej klasy urządzeń grzewczych i dekoracyjnych.

Dobrym przykładem jest sklep Epiecyki. To miejsce, w którym możesz wyposażyć się w dobre jakościowo produkty.

W tym przedsiębiorstwie możesz liczyć na fachowe doradztwo i wsparcie przy zakupie. Pracownicy chętnie udzielą szczegółowych informacji na temat dostępnych produktów i pomogą w ich doborze.   

Regulamin korzystania z serwisu