kotłownia

Metody ogrzewania dużych powierzchni

Ogrzewanie bardzo dużych powierzchni to spore wyzwanie. Czy istnieje sposób, pozwalający na szybkie uzyskanie oczekiwanej temperatury w takim przypadku? Jak można zaobserwować na przykładzie przedsiębiorstw z różnych branży, możliwości w tym przypadku jest sporo. Wiele zależy natomiast od charakteru przestrzeni i wymagań jej właściciela. Które metody wykorzystuje się najczęściej? Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat.

Co należy wiedzieć o ogrzewaniu dużych powierzchni? Podstawy

Ogrzewanie dużych powierzchni nie należy do standardowych i prostych zadań. Często jest ono dla właścicieli uciążliwe ze względu na trudność w uzyskaniu jednakowej temperatury na dużym obszarze. Problem ten dotyczy takich obiektów, jak:

  • galerie handlowe,
  • powierzchnie magazynowe,
  • duże sklepy,
  • hale produkcyjne.

Jak zauważają specjaliści z takich firm, jak Przedsiębiorstwo Handlowo–Usługowo–Produkcyjne „ORSTAL”, na rynku dostępnych jest szereg rozwiązań, które pozwalają na sprawne i szybkie ogrzanie powierzchni. Natomiast nie każde z nich generuje niskie koszty. Wręcz przeciwnie, niektóre metody są nieopłacalne.

Najpopularniejsze metody ogrzewania dużych powierzchni

Jednym ze sposobów na ogrzanie dużej powierzchni jest zastosowanie podczerwieni. Zaletą tego typu rozwiązania jest to, że pozwala ono na szybkie, a co najważniejsze, równomierne rozprowadzenie temperatury. Sposób ten jest nie tylko bardzo skuteczny, ale podczas jego stosowania nie generuje się hałasu. Co więcej, koszty związane z ogrzewaniem są bardzo niskie.

Drugą, często stosowaną metodą, są przemysłowe panele grzewcze. Również w tym przypadku wykorzystuje się promieniowanie podczerwieni. Przy odpowiedniej konfiguracji możliwe jest ogrzewanie całej powierzchni lub wybranych stref. Sposób ten jest nie tylko bardzo wydajny, ale również bezpieczny.

Ogrzewania dużych powierzchni to jednak także wykorzystanie bardziej konwencjonalnych metod. Dlatego często stosuje się tradycyjne kotły C.O., które obecnie umożliwiają szybkie nagrzewanie pomieszczeń przy jednocześnie niskiej emisji zanieczyszczeń. Nowoczesne urządzenia spełniają wszelkie normy, a co najważniejsze – to jedno z najtańszych rozwiązań.

Jak wybrać sposób ogrzewania dużych powierzchni?

Decyzja dotycząca wyboru sposobu ogrzewania powierzchni jest kwestią indywidualną. Podczerwień wydaje się korzystną opcją, jednak system ten wymaga często modernizacji istniejących już obiektów, co wiąże się z wydatkami. Dlatego równie wiele osób wykorzystuje nowoczesne kotły C.O.

Regulamin korzystania z serwisu