Rodzaje promienników podczerwieni do kabin infrared

Sauna to znany i praktykowany od wieków sposób na relaks i wzmocnienie organizmu. Rozgrzewające działanie ciepłego powietrza pobudza krążenie, rozluźnia mięśnie i odpręża. Chociaż tradycyjnie sauny działają w oparciu o wysoką temperaturę generowaną przez rozgrzane kamienie, obecnie na rynku pojawiło się rewolucyjne rozwiązanie, jakim są kabiny infrared wykorzystujące promienniki podczerwieni.

Czym są kabiny infrared?

Kabiny infrared to nowy wymiar saun. Na pierwszy rzut oka nie różnią się one zbytnio od tradycyjnych rozwiązań tego typu – również mają formę drewnianych kabin, w których seanse działają rozgrzewająco na organizm. W przypadku kabin infrared nie dochodzi jednak do podwyższenia temperatury powietrza, jak ma to miejsce w konwencjonalnej saunie, ponieważ nagrzewa się tylko i wyłącznie ciało. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu promienników infrared, które generują promieniowanie podczerwone. Jest ono w pełni bezpieczne dla organizmu w przeciwieństwie do szkodliwego promieniowania UV. Promienie podczerwieni wnikają w organizm, który nagrzewa się, co powoduje stymulację różnych układów i narządów, podobnie jak ma to miejsce w przypadku korzystania z tradycyjnej sauny czy też po odbyciu treningu. Emitowana w kabinie energia cieplna eliminuje dolegliwości bólowe, wzmacnia organizm i przyspiesza metabolizm wspierając spalanie kalorii. Seans w kabinie infrared korzystnie wpływa również na psychikę, relaksuje i dodaje energii. Obniżona temperatura powietrza w porównaniu do sauny parowej pozwala przy tym na korzystanie z dobrodziejstw kabiny infrared również osobom starszym, a nawet dzieciom.

Jakie promienniki wykorzystuje się w kabinach infrared?

Sekret działania kabin infrared polega na wykorzystaniu specjalnych promienników podczerwieni, które emitują dobroczynne promieniowanie. Rodzaj promiennika decyduje o wydajności, bezpieczeństwie i komforcie seansów w saunie. Producenci saun, czego przykładem jest firma SF Piotr Jankowski z Warszawy, oferują następujące modele promienników podczerwieni:

  • Promienniki magnezium – stalowe promienniki rurkowe zawierające rdzeń z tlenkiem magnezu emitują spektrum zakresie od 2 do 10 μm (IR-C).
  • Promienniki ceramiczne – uniwersalne promienniki posiadają ceramiczny korpus i emitują spektrum w zakresie od 2 do 10 μm, zarówno IR-C, jak i IR-B. Dzięki temu wnikają głębiej w tkankę skórną i skuteczniej pobudzają organizm.
  • Promienniki kwarcowe – nowoczesne rozwiązanie do kabin infrared pracuje w zakresie IR-A, IR-B oraz IR-C. Tak szerokie spektrum działania (od 1,4 do 14 μm) zapewnia wydajną pracę urządzenia i głębsze wnikanie promieni podczerwieni aż do tkanki tłuszczowej, co pozwala na intensyfikację procesu jej spalania. Do zalet promienników kwarcowych należy również energooszczędność wynikająca z ich natychmiastowego rozgrzewania się.

Wysokiej jakości promiennik podczerwieni pozwoli maksymalnie wykorzystać prozdrowotny potencjał kabin infrared.

Regulamin korzystania z serwisu