nawiewniki-okienne

Jakie znaczenie mają nawiewniki okienne?

Nowe budownictwo dąży do jak największej poprawy warunków mieszkalnych przy wykorzystaniu sprawdzonych i nowoczesnych rozwiązań. Jednym z nich jest montowanie nawiewników okiennych, inaczej zwanych nawietrznikami. To niewielkich wymiarów urządzenie, które zapewnia prawidłową wymianę powietrza w naszym mieszkaniu. Sprawdź, jak działa nawiewnik i co należy o nim wiedzieć, zanim zdecydujemy się na montaż.

Czym są nawiewniki okienne?

Nawiewniki są małymi urządzeniami zakładanymi na oknie albo na ścianie obok okna. Ich zadaniem jest uzyskanie prawidłowej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu. Dzięki nim nie musisz otwierać okna, aby Twoje mieszkanie było stale wywietrzone i świeże.

Nawiewniki są doskonałym rozwiązaniem nie tylko na co dzień, lecz także na czas wyjazdów, gdy zamykamy szczelnie okna w trosce o bezpieczeństwo, ale martwimy się o nieprzyjemne powietrze w mieszkaniu po powrocie. Powietrze w mieszkaniu ma stały dopływ z zewnątrz.

Dlaczego warto zamontować nawietrzniki?

Nawietrzniki szczególnie sprawdzają się w nowoczesnym budownictwie, jak pisaliśmy wcześniej. Dzieje się tak za sprawą nowych okien, które wyróżnia szczególna szczelność, a które jednocześnie ograniczają dopływ powietrza z zewnątrz.

Urządzenia te mają ogromne zalety. Przede wszystkim nie musimy ich obsługiwać. Nasza rola kończy się w momencie zamontowania urządzeń. Działają automatycznie i nie wymagają żadnego zasilania. Dzięki nim nie musimy otwierać i zamykać okien, co może spowodować ich rozszczelnienie. Nie musimy martwić się o nieświeże powietrze po powrocie z wakacji czy hałas zza okna.

Dodatkowo zapewniają umiarkowaną temperaturę, eliminują nadmierną wilgoć (i co za tym idzie pomagają pozbyć się zaparowanych szyb) oraz dostarczają tlen.

Jak zamontować nawiewniki?

Wystarczy jedno urządzenia na pomieszczenie, aby uzyskać oczekiwany efekt. Nawiewniki montujemy w pomieszczeniach z wentylacją grawitacyjną, mechaniczną wywiewną albo hybrydową.

Regulamin korzystania z serwisu