rekuperacja w domu

Wentylacja dla małych i dużych przestrzeni 

Trudno wyobrazić sobie, by jakakolwiek przestrzeń, czy to w domu, czy to w biurze, nie była wentylowana. Chodzi nie tylko o bezpieczeństwo, ale także o komfort przebywania w pomieszczeniach. Dobrze przefiltrowane, świeże powietrze wpływa korzystnie na samopoczucie i redukuje ryzyko wystąpienia wielu nieprzyjemności, na czele z objawami alergii. Jakie rozwiązania są dostępne na rynku?

Wentylacja mechaniczna do domu i biura

Po pierwsze, należy wspomnieć o dobrej jakościowo wentylacji mechanicznej, która sprawdza się zarówno w domach, jak i w pomieszczeniach biurowych. Zapewnia ona sprawnie prowadzony proces wymiany powietrza niezależnie od aktualnej temperatury czy siły wiatru.

Optymalnie funkcjonujący system wywiewno-nawiewny z dobrej jakości urządzeniami usuwa nagromadzony dwutlenek węgla, przykrą woń, nadmiar wilgoci, co powoduje, że pozbywamy się z powietrza szkodliwych dla zdrowia zarodników grzybów, kurzu i pleśni. Ponadto wentylacja mechaniczna chroni wnętrze domu przed wnikaniem zanieczyszczeń, takich jak kurz, zapachy czy pyłki – tłumaczy specjalista z firmy Klimainstal, oferującej usługi z zakresu montażu i serwisu klimatyzacji oraz urządzeń wentylacyjnych.

Utrzymanie stałego dopływu świeżego powietrza o optymalnej dla człowieka temperaturze wpływa bezpośrednio na nasze zdrowie i  samopoczucie w domu oraz na efektywność w pracy.

Rekuperacja, czyli skuteczne odzyskiwanie energii

Coraz częściej instalacje przeznaczone do wentylacji mechanicznej wyposaża się w rekuperatory. Co to takiego? Są to specjalistyczne urządzenia, które umożliwiają odzyskanie znacznej części energii zmagazynowanej w powietrzu wyprowadzanym na zewnątrz pomieszczeń. Wentylacja mechaniczna z rekuperacją staje się normą w kontekście budynków energooszczędnych, czyli takich, którzy zużywają mniej niż 70 kWh/m2 w skali roku lub takich spełniających wymogi NF40 (obiekty pasywne). Jej zastosowanie przyczynia się to do znacznych oszczędności w sezonie grzewczym i korzystnie wpływa to na środowisko naturalne.

Regulamin korzystania z serwisu