systemy alarmowe

Zabetonowane systemy alarmowe. Gdzie i kiedy się je stosuje?

Nowoczesne systemy, które wykrywają przekroczenie granicy obszaru chronionego to między innymi systemy do ochrony posadzek na betonowym fundamencie. Takie zabezpieczenia najczęściej montowane są w okolicach okien i drzwi budynków. W związku z tym, że elementy systemu są niewidoczne, potencjalny intruz nie ma możliwości ominięcia ich. Co ciekawe, wbrew pozorom instalacje systemów są maksymalnie uproszczone. Gdzie są stosowane?

Z czego składa się zabetonowany system alarmowy?

Na początku warto opowiedzieć, z jakich elementów składa się zabetonowany system alarmowy. Jak mówi nam przedstawiciel firmy ATLine z Łodzi, systemy detekcji intruzów składają się z czterech głównych elementów:

  • moduły czujników – w zależności od chronionego obszaru składają się ze wskazanej przez producenta czujników, np. dla 1 m2 mamy cztery czujniki, dla 1,5 m2 w module znajduje się sześć czujników itd.,
  • płytki przetwarzające – mikroprocesorowe płytki elektroniczne, które analizują sygnały generowane przez moduły czujników,
  • przewody łączące – przewody ekranowe, które łączą moduły czujników z płytkami przetwarzającymi,
  • osprzętu do instalacji elektrycznej.

Zastosowanie zabetonowanych systemów alarmowych

Zabetonowane systemy alarmowe doskonale sprawdzają się przy prywatnych domostwach i budynkach, które znajdują się na zamkniętych posesjach – by się do nich dostać, najpierw musimy minąć ogrodzenie. Choć są wyjątkowo skuteczne, trudno wyobrazić sobie, że zostaną zamontowane przy biurze, banku, kantorze itp., do których wejście znajduje się bezpośrednio przy chodniku. Nawet nocą miejskimi ulicami przemieszcza się wiele osób, dlatego instalacja zabetonowanego systemu nie jest właściwym wyborem. Na rynku jest jednak mnóstwo innych rozwiązań, dlatego właściciel każdego obiektu znajdzie odpowiednie zabezpieczenie, korzystając z porad doświadczonych fachowców. Zabetonowane systemy alarmowe są najchętniej wybierane przez właścicieli domów jednorodzinnych. Możemy nimi zabezpieczyć okolice okien i drzwi, przydomowe chodniczki, czy podjazdy samochodowe. Poza tym, że omawiane systemy alarmowe są bardzo dokładne, są niewidoczne, a każdemu właścicielowi domu zależy na estetyce. Nie musimy przeprowadzać żadnych regularnych działań, które związane są z obsługą i konserwacją czujników. Mamy więc do czynienia z systemem niemalże bezobsługowym. Kalibrację i programowanie systemu możemy wykonać na laptopie – w nowoczesnych systemach możemy wybrać kalibrację indywidualną, a więc skonfigurować każdy moduł czujników niezależnie od pozostałych. Na koniec warto dodać, że choć system jest bardzo czuły (potrafi wykryć nawet najdelikatniejsze kroki), jest też odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne, w tym działanie gradu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu