Zastosowanie ścianek giszetowych

Każde miejsce publiczne, takie jak biuro, basen, siłownia, teatr czy galeria musi mieć dostęp do toalety oraz posiadać system odgrodzeń, który zapewniają kabiny sanitarne i ścianki giszetowe. System ścianek zapewnia komfort, wygodę oraz intymność. Ma wiele zastosowań w zabudowie przestrzeni w miejscach użyteczności publicznej. Czym są ścianki giszetowe i z czego są wykonane?

Ścianki giszetowe – charakterystyka

Ścianki giszetowe mogą być wykonane z laminatu wysokociśnieniowego HPL przeznaczonego do pomieszczeń mokrych oraz z laminowanej płyty wiórowej LPW przeznaczonej do pomieszczeń suchych, niemających styczności z wilgocią i wodą. HPL to najbardziej wytrzymały materiał do produkcji kabin sanitarnych, prysznicowych oraz ścianek działowych WC. Dzięki powłoce antybakteryjnej może być zastosowany w toaletach, basenach, oraz pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Jest to materiał termo utwardzony, który otrzymywany jest poprzez prasowanie pod ciśnieniem i w wysokiej temperaturze  kilku warstw papieru impregnowanego żywicą fenolową. Natomiast LPW to produkt konstrukcyjny, idealny do produkcji kabin sanitarnych wykonany z wiórów drzewnych, sprasowanych, nasączany żywicami pod ciśnieniem oraz w wysokiej temperaturze. Najpopularniejszym materiałem stosowanym do produkcji kabin i ścianek jest laminowana płyta wiórowa LPW o grubości 25 mm. Zaletą ścianek giszetowych jest wytrzymałość, stabilność konstrukcji i często stosunek ceny do jakości. Każda ścianka posiada okucia, takie jak gałkę i blokadę od wewnątrz, blokadę od zewnątrz z sygnalizacją wolne lub zajęte, nóżki i zawiasy. Okucia mogą być wykonane ze stali nierdzewnej, aluminium czy poliamidu. Ścianki giszetowe są łatwe do utrzymania w czystości i zapewniają trwałość całej konstrukcji.

Ścianki giszetowe – zastosowanie

Ścianki giszetowe możemy wybrać z przygotowanych wcześniej ofert lub zamówić na indywidualne życzenie. Występują one w różnorodnej kolorystyce – od koloru białego, po czerwony lub niebieski. Takie kolorowe ścianki idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach nowoczesnych lub w przedszkolach. Na ściankach możemy umieścić również dowolną grafikę, co doda oryginalności pomieszczeniu.

Ścianki z laminowanej płyty wiórowej o grubości 25 mm znajdą zastosowanie w miejscach o nasilonym ruchu, gdzie konieczna jest wysoka trwałość produktu – dowiadujemy się w rozmowie z ekspertem z firmy Sanipol, która jest producentem systemów ścian działowych do kabin WC, kabin prysznicowych i do przebieralni.

System ścianek jest podstawą tworzenia kabin i ścianek do zabudowy przestrzeni w miejscach użyteczności publicznej. Najczęściej wykorzystywane są do kabin WC, kabin sanitarnych i prysznicowych, przegród pisuarowych czy przebieralni.

Regulamin korzystania z serwisu