Zastosowanie ścianek giszetowych

Każde miejsce publiczne, takie jak biuro, basen, siłownia, teatr czy galeria musi mieć dostęp do toalety oraz posiadać system odgrodzeń, który zapewniają kabiny sanitarne i ścianki giszetowe. System ścianek zapewnia komfort, wygodę oraz intymność. Ma wiele zastosowań w zabudowie przestrzeni w miejscach użyteczności publicznej. Czym są ścianki giszetowe i z czego są wykonane?

Ścianki giszetowe – charakterystyka

Ścianki giszetowe mogą być wykonane z laminatu wysokociśnieniowego HPL przeznaczonego do pomieszczeń mokrych oraz z laminowanej płyty wiórowej LPW przeznaczonej do pomieszczeń suchych, niemających styczności z wilgocią i wodą. HPL to najbardziej wytrzymały materiał do produkcji kabin sanitarnych, prysznicowych oraz ścianek działowych WC. Dzięki powłoce antybakteryjnej może być zastosowany w toaletach, basenach, oraz pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Jest to materiał termo utwardzony, który otrzymywany jest poprzez prasowanie pod ciśnieniem i w wysokiej temperaturze  kilku warstw papieru impregnowanego żywicą fenolową. Natomiast LPW to produkt konstrukcyjny, idealny do produkcji kabin sanitarnych wykonany z wiórów drzewnych, sprasowanych, nasączany żywicami pod ciśnieniem oraz w wysokiej temperaturze. Najpopularniejszym materiałem stosowanym do produkcji kabin i ścianek jest laminowana płyta wiórowa LPW o grubości 25 mm. Zaletą ścianek giszetowych jest wytrzymałość, stabilność konstrukcji i często stosunek ceny do jakości. Każda ścianka posiada okucia, takie jak gałkę i blokadę od wewnątrz, blokadę od zewnątrz z sygnalizacją wolne lub zajęte, nóżki i zawiasy. Okucia mogą być wykonane ze stali nierdzewnej, aluminium czy poliamidu. Ścianki giszetowe są łatwe do utrzymania w czystości i zapewniają trwałość całej konstrukcji.

Ścianki giszetowe – zastosowanie

Ścianki giszetowe możemy wybrać z przygotowanych wcześniej ofert lub zamówić na indywidualne życzenie. Występują one w różnorodnej kolorystyce – od koloru białego, po czerwony lub niebieski. Takie kolorowe ścianki idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach nowoczesnych lub w przedszkolach. Na ściankach możemy umieścić również dowolną grafikę, co doda oryginalności pomieszczeniu.

Ścianki z laminowanej płyty wiórowej o grubości 25 mm znajdą zastosowanie w miejscach o nasilonym ruchu, gdzie konieczna jest wysoka trwałość produktu – dowiadujemy się w rozmowie z ekspertem z firmy Sanipol, która jest producentem systemów ścian działowych do kabin WC, kabin prysznicowych i do przebieralni.

System ścianek jest podstawą tworzenia kabin i ścianek do zabudowy przestrzeni w miejscach użyteczności publicznej. Najczęściej wykorzystywane są do kabin WC, kabin sanitarnych i prysznicowych, przegród pisuarowych czy przebieralni.

2 odpowiedzi na “Zastosowanie ścianek giszetowych”

  1. oprol evorter pisze:

    Saved as a favorite, I really like your blog!

  2. This website is known as a walk-by means of for the entire information you wished about this and didn’t know who to ask. Glimpse right here, and you’ll definitely discover it.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu