kategoria: Materiały

Rusztowania jezdne

Zalety uniwersalnych jezdnych rusztowań aluminiowych

Nie sposób wyobrazić sobie szeregu prac na wysokości bez rusztowania. Budowlańcom, malarzom, dekarzom czy tynkarzom towarzyszą najczęściej rusztowania ramowe bądź modułowe, które zapewniają tym fachowcom nie tylko mobilność, ale i bezpieczeństwo. Gdy ich zastosowanie nie jest możliwe, stosuje się uniwersalne rusztowania jezdne. Poznaj ich największe zalety i przekonaj się, dlaczego warto w nie zainwestować.

Gaśnica halonowa

Walory użytkowe gaśnic halonowych

Gaśnice działają na zasadzie halonów, czyli pochodnych węglowodorów, które wyrzucane są z gaśnicy pod postacią sprężonego azotu. Wysoką skuteczność tego sprzętu zapewnia duża zawartość bromu w halonach. Współczesne gaśnice halonowe są w pełni ekologiczne, poręczne i ergonomiczne, dlatego mają zastosowanie w naprawdę wielu placówkach domeny publicznej. Gdzie najczęściej się ich używa?

Płyty warstwowe

Różnice między płytą warstwową ścienną a dachową

Płyty warstwowe są szeroko używane w budownictwie. Mowa tutaj przede wszystkim o różnego rodzaju halach rolniczych i przemysłowych. Te nowoczesne elementy budowlane są niezwykle praktyczne i uniwersalne w swoim przeznaczeniu. Okazują się szybkie w montażu i stosunkowo niedrogie. To, gdzie są użyte, zależy od ich parametrów. Inne wymagania stawiane są płytom ściennych, a jeszcze inne dachowym. Czym różnią się od siebie?

Rusztowania

Z jakich materiałów wykonuje się rusztowania budowlane?

Prace wysokościowe lub elewacyjne zawsze wymagają zastosowania odpowiedniego rusztowania. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w branży remontowo-budowlanej stosowano wyłącznie konstrukcje z drewna. Obecnie zmieniły się technologie i podejście. Coraz częściej stosuje się rusztowania stalowe i aluminiowe, w dodatku modułowe. Co warto wiedzieć na ten temat? W jaki sposób powstają dziś rusztowania?

Uszczelki o-ring

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o o-ringach gumowych

O-ringi gumowe wykorzystuje się w rozmaitych dziedzinach przemysłu, co wynika m.in. z faktu, że zapewniają bardzo dobrą szczelność również przy braku ciśnienia, zaś w przypadku jego wystąpienia, oringi rozkładają je równomiernie,  co tylko poprawia szczelność połączenia. Mogą być wykonane również z silikonu: zarówno do produkcji jednych, jak i drugich, wykorzystuje się różne typy elastomerów. Co jeszcze warto wiedzieć o tych popularnych uszczelkach?

Montaż basenu plastikowego

Czy montaż basenów plastikowych jest skomplikowany?

Prace związane z budową tradycyjnego basenu murowanego są nie tylko kosztowne i dość skomplikowane, ale też długotrwałe. Tymczasem na ogół jak najszybciej chcielibyśmy się cieszyć możliwością kąpieli we własnym ogrodzie. Szukamy więc rozwiązań, które łączyłyby w sobie komfort użytkowania z szybkością montażu. W związku z tym wybór coraz częściej pada na baseny plastikowe. Podpowiadamy, czy ich montaż jest skomplikowany.

Zadaszenie z poliwęglanu

Płyty i wałki z poliwęglanu. Sposoby użycia

Poliwęglan jest tworzywem termoplastycznym, które ze względu na swoje właściwości może być alternatywą dla szkła. Jest materiałem przezroczystym, o dużej przepuszczalności światła, a jednocześnie o dużej wytrzymałości, twardości oraz stabilności, zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach. Przyjrzyjmy się bliżej cechom oraz sposobom użycia płyt i wałków wykonanych właśnie z poliwęglanu.

Wylewka betonu

Od czego zależy wytrzymałość betonu?

Wytrzymałość betonu zależy od kilku czynników, nie tylko od składu mieszanki, z której powstaje ten docelowo trwały materiał. W naszym artykule przyjrzymy się, jakie to właśnie czynniki kształtują wytrzymałość betonu, a następnie przejdziemy płynnie do tematu, skąd popularność zakładów, które nazywamy betoniarniami. Beton – teoretycznie prosty produkt, w praktyce wymagający wiedzy i doświadczenia.

metody zastosowania kamienia naturalnego we wnetrzach

Najpopularniejsze metody zastosowania kamienia naturalnego we wnętrzach

Kamień naturalny to jeden z prestiżowych, lecz jednocześnie najbardziej popularnych materiałów stosowanych do wykonywania różnych elementów wyposażenia i dekorowania wnętrza. Korzysta się z niego także przy wykańczaniu elewacji budynku oraz używa do zagospodarowania przylegającego terenu. Jest ceniony nie tylko za wysoką trwałość, odporność na czynniki zewnętrzne, ale także niepowtarzalny oraz urozmaicony i atrakcyjny wygląd.

Ściana z betonu architektonicznego

Jakie zalety mają ściany z betonu architektonicznego?    

Beton architektoniczny to coraz częściej wybierany materiał wykończeniowy na dekorację ścian niemal w każdym pomieszczeniu. Na niesłabnącą popularność materiału wpływa jego uniwersalność, która daje wiele możliwość aranżacji. Beton może stanowić zarówno tło dla ciepłych i wyrazistych elementów dekoracyjnych, jak i może harmonijnie uzupełniać industrialny lub loftowy styl. Czym cechuje się beton architektoniczny i dlaczego warto wykończyć nim ściany? Sprawdźmy!

Regulamin korzystania z serwisu