kategoria: Materiały

Jak nakładać farbę ochronną na beton?

Farba ochronna do betonu pozwala zachować konstrukcji wytrzymałość i estetykę na długie lata – pod warunkiem, że zostanie ona poprawnie nałożona na powierzchnię budynku. Często diabeł tkwi w szczegółach, dlatego warto wiedzieć, jak dokładnie zabrać się za zaaplikowanie farby ochronnej na beton. Zachęcamy do sprawdzenia informacji w dalszej części wpisu.

Para siedząca na ławce w parku

Jakie ławki lepiej sprawdzą się w parku? Żeliwne czy drewniane

Ławka to nieodłączny element każdej miejskiej przestrzeni, zwłaszcza parków. Przede wszystkim musi być ona dostosowana do otaczającego krajobrazu, ale również bardzo istotne jest dopasowanie jej do potrzeb miejsca i użytkowników. Wybierając ławkę do parku, należy zwrócić uwagę zarówno na jej estetyczny i elegancki wygląd, jak i warto zapoznać się z czynnościami pielęgnacyjnymi i konserwacyjnymi konkretnych materiałów ławek. Jakie ławki lepiej sprawdzą się w parku – żeliwne czy drewniane? Sprawdź!

Ogrodzenie panelowe

Panele ogrodzeniowe 2D czy 3D, które wybrać?

Grodzenie posesji jest niezbędne, aby wyznaczyć granice działki oraz zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo przed wtargnięciem niepowołanych osób lub dzikich zwierząt. Panele ogrodzeniowe spełniają wszystkie powyższe kryteria, a jednocześnie nie zasłaniają widoku – co ma znaczenie dla osób, których dom znajduje się w bezpośredniej okolicy terenów zielonych. Jednak jakie panele ogrodzeniowe wybrać: 2D czy 3D?

Podbudowa pod kostkę brukową krok po kroku

Chodniki, ścieżki ogrodowe i tarasy, podjazdy, ale też place towarowe oraz parkingi dla samochodów ciężarowych… to tylko niektóre z miejsc, w których możemy spotkać kostkę brukową. Nawierzchnie z kostki są nie tylko bardzo eleganckie, ale też funkcjonalne, a przede wszystkim trwałe. Oczywiście te, które wykonano zgodnie ze sztuką budowlaną. Kluczową kwestią jest odpowiednie przygotowania podbudowy.

Beton w łazience

Odkryj beton architektoniczny dla łazienki

Każdemu zależy na tym, aby jego łazienka była piękna, funkcjonalna i trwała. To w końcu jedno z tych domowych pomieszczeń, z których w ciągu dnia korzysta się zdecydowanie najczęściej. Dlatego też postawienie na nietuzinkowe rozwiązania oraz wysokiej jakości elementy wykończeniowe zawsze będzie dobrym pomysłem.

W jaki sposób buduje się domy z kontenerów?

Domy wykonane z kontenerów budowanych od podstaw coraz mniej zaskakują i przestają dziwić – wszak jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnego budownictwa murowanego. Wiele osób zainteresowanych nowinkami z branży budowlanej coraz chętniej decyduje się na dom z kontenerów głównie z uwagi na stosunkowo niski koszt inwestycji. W niniejszym artykule opisujemy, w jaki sposób budowane są domy z kontenerów.

Cięcie i fugowanie kostki brukowej

O tym, jak będzie prezentował się podjazd, chodnik czy parking, bardzo mocno decyduje jakość cięcia poszczególnych kostek oraz jakość fugi, która wypełnia szczeliny pomiędzy nimi. Właśnie z tego powodu postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się zagadnienia układania bruku i odpowiedzieć na pytanie czym najlepiej ciąć kostki oraz jaka fuga jest najlepsza do wypełniania szczelin pomiędzy kostkami?

blat z granitu

Blat granitowy czy kwarcytowy – jaki wybrać?

Blaty z kamienia można bez cienia przesady nazwać prawdziwym hitem ostatnich lat w aranżacji wnętrz. Szczególnie dużą popularnością cieszą się blaty z granitu oraz blaty z kwarcytu, czyli konglomeratu kwarcowego. Nie jest on naturalnym kamieniem, ale nie ustępuje mu walorami użytkowymi i estetycznymi. Zatem na który rodzaj blatów do kuchni czy łazienki warto się zadecydować?

Historia klinkierowych płytek holenderskich

Stosowanie klinkieru ma bardzo długą tradycję, a materiał ten chętnie wykorzystywano na wiele rozmaitych sposobów. Równie uniwersalne są produkowane dzisiaj płytki holenderskie, które odwołują się do tradycji klasycznego klinkieru, dorównując mu zarówno pod względem wglądu, jak i własności użytkowych, jednak zdecydowanie przewyższając go łatwością układania i oferowanymi możliwościami.

Plytki ceramiczne do lazienki

Wybór płytek ceramicznych do łazienki. Na co zwrócić uwagę?

Łazienka jest pomieszczeniem, podczas którego urządzania trzeba spełnić określone wymagania. Stały kontakt z wodą oraz często wysoka wilgotność powietrza i różnice temperatury sprawiają, że nie sprawdzają się w niej naturalne drewno czy płyty drewnopochodne. Najlepszym materiałem do urządzania łazienek z pewnością są płytki ceramiczne. Nie oznacza to jednak, że możesz wybrać którekolwiek. Na jakie cechy warto zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Regulamin korzystania z serwisu