Dlaczego fasady aluminiowe stanowią symbol współczesnego budownictwa biurowego?

We współczesnym budownictwie stawia się na ciekawe, ale minimalistyczne projekty. Taki efekt można uzyskać dzięki przeszkleniu budynku za pomocą fasad aluminiowych. Dzięki temu w środku biura jest jasno i przyjemnie, co znacznie wpływa na jakość i komfort pracy. Oprócz samego design ważne są też aspekty użytkowe. Poznaj zalety aluminiowych fasad i dowiedz się, dlaczego są tak chętnie używane.

Aluminiowe fasady – charakterystyka

Fasady aluminiowe są podstawą do stworzenia przeszklonych elewacji budynków.  Konstrukcje te mogą przybierać przeróżne kształty, od tych prostych do najbardziej skomplikowanych, a dzięki temu bardziej efektownych. To dzięki właściwościom aluminium, które jest bardzo plastyczne i łatwo podatne na obróbkę. Zastosowanie fasad aluminiowych do tworzenia szklanych elewacji nadaje budynkom nowoczesnego i eleganckiego wyglądu, dlatego tak chętnie wykorzystuje się je do budowy obiektów publicznych. Od zewnątrz budynek zachwyca swoją estetyką, a w wewnątrz zapewnia stały widok na miejską panoramę oraz doskonale doświetlone pomieszczenia.

Zalety aluminiowych fasad

Do największych zalet tworzenia szklanych konstrukcji przy użyciu aluminium należy oczywiście design budynku. Aluminiowe profile można pomalować na dowolny kolor oraz nadać im połysk lub mat. Jednak bardzo ważna jest też jego funkcjonalność. Fasady aluminiowe są trwałe i bezpieczne, a także odporne na czynniki atmosferyczne takie jak wiatr, grad czy deszcz. Izolacja cieplna zapewnia ciepło nawet przy minusowych temperaturach zimą. Co więcej, można w nich zamontować energooszczędne pakiety szybowe, które mają jeszcze lepszy współczynnik przenikania ciepła. Dużym plusem, który sprawia, że bez obaw można je stosować w budynkach biurowych, jest dźwiękoszczelność. Zgiełk miasta nie będzie zakłócał pracy, co zwiększa komfort pracy i zapewnia spokój przez cały dzień. Aluminiowe fasady mają właściwości antywłamaniowe oraz w razie wybuchu pożaru nie zajmą się ogniem.

Fasady aluminiowe w biurowcach i nie tylko

Większość ludzi gdy mowa o budynkach z aluminiową fasadą wyobraża sobie wysoki wieżowiec, w którym mieści się siedziba dużej firmy. Taki obraz znamy przecież z zagranicznych filmów. To właśnie biurowce najczęściej wyróżniają się swoją szklaną budową w miejskim krajobrazie, ale nie tylko. Ekspert z firmy Alusolution z Bielska-Białej mówi:

„Fasady aluminiowe świetnie sprawdzają się też do wykończenia hoteli, galerii handlowych, sklepów, siłowni, banków czy salonów ekspozycyjnych. Dzięki temu budynki zyskują na innowacyjności, ekskluzywności i prestiżu”.

Stolarka aluminiowa może być też wykorzystana w nowoczesnym domu jednorodzinnym. Co prawda, rzadko spotyka się ją na całej elewacji domu, ale takie rozwiązanie sprawdzi się przy budowie tarasu, czy przeszklonej ściany.

Regulamin korzystania z serwisu