meble

Dlaczego warto kupować meble drewniane?

Drewno to niezaprzeczalnie najpopularniejsze tworzywo wykorzystywane w branży meblarskiej. W XIX i XX wieku do produkcji mebli zaczęto wykorzystywać inne materiały, między innymi metale, szkło, tworzywa sztuczne, a także liczne tzw. materiały drewnopochodne, żaden z nich jednak nie cieszy się tak dużą renomą, jak szlachetne drewno. Produkty z niego wytwarzane idealne spiszą się w każdym wnętrzu – w mieszkaniu, biurze czy w lokalu gastronomicznym. Oto kilka powodów, dla których warto urządzić je właśnie przy pomocy mebli drewnianych.

 Drewno a produkty drewnopochodne

Wśród klientów kupujących meble bardzo powszechne jest utożsamianie materiałów drewnopochodnych takich jak płyty wiórowe czy MDF z prawdziwym drewnem litym. Obie kategorie tworzywa różnią się pod wieloma względami. – Materiały drewnopochodne wytwarzane są z drobnych frakcji drewna z dodatkiem substancji klejących, takich jak żywica – wyjaśnia przedstawiciel producenta mebli, firmy Meblantpo sprasowaniu z użyciem wysokiego ciśnienia i temperatury otrzymywany jest płaski, zwarty blok, odznaczający się wysoką wytrzymałością i sztywnością.

Wykończenie mebli przygotowanych z MDF lub płyt wiorówych stanowi tzw. fornir, czyli cienkie płaty drewna, naklejane na powierzchnię płyty – mają one za zadanie imitować wzór i fakturę deski drzewnej. Tak produkowane meble cieszą się dużą popularnością głównie ze względu na stosunkowo niską cenę i dobre parametry techniczne. Zupełnie inną kategorią są produkty wytwarzane z drewna litego, czyli całych bloków drewna o naturalnej strukturze. Meble tego rodzaju są dużo droższe ze względu na wysoką cenę surowca, jednocześnie jednak prezentują się dużo lepiej i są w stanie znacznie podnieść prestiż wnętrza.

Dlaczego meble drewniane to dobra inwestycja?

Wymienić można wiele zalet drewna – dla klientów najważniejszą z nich jest ponadczasowa estetyka. Drewno to surowiec, z którego można wytwarzać meble do praktycznie każdego typu wnętrza – od tradycyjnego salonu, do nowoczesnego, minimalistycznego gabinetu. Różnorodność dostępnych surowców sprawia, że z łatwością dobierzemy model pasujący do kolorystyki naszych pomieszczeń. Kolejna zaleta to bardzo wysoka trwałość – przy odpowiedniej pielęgnacji meble drewniane są w stanie służyć nawet kilku pokoleniom. Z tego powodu kupno dobrych mebli drewnianych może być bardzo dobrą inwestycją na przyszłość – warto pamiętać, że trendy rynkowe zmieniają się bardzo często, po kilkudziesięciu latach może okazać się, że wartość posiadanych przez nas mebli znacznie wzrosła.

Regulamin korzystania z serwisu