naklejki filcowe

Jak przesuwać meble by nie zarysować podłogi?

Podczas manipulowania i przemieszczania mebli, a nawet podczas ich zwykłej eksploatacji może dojść do porysowania podłogi. Jest jednak kilka sposobów, aby tego uniknąć i cieszyć się piękną podłogą przez lata. Podczas codziennego użytku, a także przy przenoszeniu ciężkich mebli należy pamiętać, aby ich nie przesuwać. Taka czynność z pewnością będzie skutkować nieestetycznymi rysami na parkiecie, na panelach, a nawet płytkach. Zamiast ciągnąć i pchać meble warto unieść je kilka centymetrów do góry i przenieść w odpowiednie miejsce.  Nie każdy jednak ma tyle siły. Jak zatem przemieszczać meble bez zbędnego wysiłku?

Stopki i naklejki pod meble

Najtańszym i najpopularniejszym rozwiązaniem są naklejki filcowe pod meble. Ich mocowanie jest bardzo proste i nie przysparza większych trudności. Naklejki umieszcza się pod spodem mebli np. na drewniane nóżki sofy, dzięki czemu nie porysują podłogi.

Kolejnym rozwiązaniem są antypoślizgowe stopki z gumy, które stosuje się zazwyczaj w przypadku krzeseł, gdyż pełnią także funkcję antypoślizgową. Wyrobienie nawyku podklejania krzeseł jest bardzo ważne, ponieważ użytkownicy nagminnie je przesuwają, tym samym rysując podłogę.

Stylowym rozwiązaniem są podkładki korkowe, które pozwolą nie tylko zabezpieczyć podłogę przed zarysowaniem, ale także pozwolą stworzyć spójne wnętrze w skandynawskim stylu. Podkładka korkowa może być zastosowana nie tylko jako zabezpieczenie nóżek mebli, ale także szaf, których cała powierzchnia znajduje się na podłodze. Podkładki te sprzedawane są w dużych rozmiarach, a więc z powodzeniem można stosować je pod łóżka, szafy, komody, a nawet sprzęt RTV i AGD.

Dywan lub przezroczysta mata

Meblem, który nagminnie niszczy podłogę w domu bądź w biurze jest krzesło obrotowe, którym użytkownicy najczęściej przemieszczają się po całym pokoju. Niestety plastikowe kółka, które są podstawowym wyposażeniem większości modeli, rysują podłogę.

Jak wskazuje ekspert z firmy Alex Okucia z siedzibą w Ryczywole: Aby zminimalizować niszczenie podłogi różnymi manewrami, plastikowe kółka w krześle obrotowym warto wymienić na gumowe. Można także wyposażyć się w przezroczystą matę przeznaczoną pod krzesło obrotowe, która ochroni podłogę. W tym celu doskonale sprawdzi się również dekoracyjny dywanik z krótkim włosiem.

Warto pokreślić, że dywany są nie tylko stylowym elementem dekoracyjnym. Można je skutecznie wykorzystać do zabezpieczenia podłogi przed zarysowaniem. Pod meble, które są często poruszane, warto podłożyć dywan bądź mniejszy chodnik. To rozwiązanie idealnie sprawdzi się przykładowo pod stolikiem kawowym, a także pod stołem w jadalni i krzesłami.

Regulamin korzystania z serwisu