maty gumowe

Maty gumowe – do siłowni i na plac zabaw

Bezpieczne nawierzchnie są pożądane w wielu miejscach. Oczywiście najbardziej w takich, gdzie łatwo o urazy, np. na siłowniach, basenach i placach zabaw. Maty na place zabaw czy siłownie są nie tylko bezpieczne, ale i przyjazne dla środowiska, ponieważ są wytwarzane z gumy z recyklingu i tworzyw sztucznych. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Bezpieczne nawierzchnie na place zabaw

Każdy rodzic oczekuje od placu zabaw maksymalnego poziomu bezpieczeństwa. Maty gumowe zapewnią dzieciom bezpieczeństwo na placu zabaw, gdzie przecież często się przewracają w trakcie szalonej zabawy. Ciekawą propozycją nawierzchni na plac zabaw są maty typu puzzle. Nie tylko zapewnią pełne bezpieczeństwo, ale także zachwycą niebanalnym wyglądem. W końcu czy coś bardziej pasuje na plac zabaw niż puzzle? Ponadto takie maty są bardzo łatwe w montażu i demontażu. Dzięki temu jeśli jeden element ulegnie uszkodzeniu, to nie trzeba demontować całej nawierzchni – wystarczy tylko wymienić uszkodzony element. Wykorzystujemy przy tworzeniu bezpiecznych nawierzchni takie tworzywa jak płyty SBR i EPDM, które skutecznie amortyzują upadki i zapewniają doskonałą przyczepność. Maty są przymocowane stabilnie do podłoża i nie posiadają ostrych krawędzi, co z pewnością jeszcze bardziej zwiększa poziom bezpieczeństwa. Takie maty znajdziemy przykładowo w ofercie firmy MTJ Group.  Spędzanie czasu z dzieckiem na placu zabaw jest bardzo wartościowe, dlatego warto to robić jak najczęściej i w odpowiednio wyposażonych placach.

Bezpieczne nawierzchnie do siłowni 

Siłownia jest z kolei miejscem, gdzie użytkownicy ćwiczą swoją muskulaturę za pomocą odpowiednich przyrządów. Maszyny do ćwiczeń zazwyczaj ważą dosyć sporo, dlatego trzeba dobrze wybrać odpowiednią nawierzchnię. W siłowni, podobnie jak na placu zabaw, najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo dla użytkowników. Dlatego idealnym wyborem będą maty z tworzyw SBR i EPDM. Wytrzymają one nacisk maszyn,  nic im się nie stanie także od ciężaru spadającego z impetem. Na siłownie również świetnie nadają się maty typu puzzle. Są one bezpieczne i wytrzymałe i na pewno zwiększą one atrakcyjność wnętrza siłowni. Bardzo ważną cechą, którą posiadają takie maty jest to, że są antypoślizgowe. Każdy, kto ćwiczył kiedyś na siłowni wie, że poślizgnięcie się może się skończyć poważną kontuzją – zwłaszcza, gdy jednocześnie trzymamy oburącz ciężką sztangę. Ponadto takie maty są odporne na warunki atmosferyczne, dlatego mogą być stosowane w siłowniach zewnętrznych.

Regulamin korzystania z serwisu