Szkło inspiracją aranżacji, czyli druk emalią na szkle

Aranżacja wnętrz jest poszukiwaniem oryginalnych rozwiązań, które sprawiają, że dane miejsca prezentują się w sposób niepowtarzalny. Ciekawym pomysłem na nadanie wnętrzu indywidualnego charakteru są wydruki na szkle. Połączenie tego delikatnego materiału z indywidualnym projektem sprawia, że grafiki tego rodzaju świetnie sprawdzają się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i klasycznych.

Zalety druku na szkle

Druk emalią na szkle umożliwia stworzenie aranżacji wnętrza, które idealnie oddaje charakter jego mieszkańców i odzwierciedla ich styl, pasje czy zainteresowania. Za sprawą tego elementu dekoracyjnego można skutecznie ożywić nudną przestrzeń i nadać jej wyjątkowego charakteru. Grafika na szkle może według gotowego już wzoru bądź na zamówienie indywidualne. Obecnie największą popularnością cieszą się dekoracje przedstawiające pejzaże różnego rodzaju, motywy zwierzęce, naturę czy znane postacie. Najbardziej niepowtarzalne są przy tym szklane elementy, które zaprojektowano według własnego pomysłu. Warto je wykonywać na szkle wysokiej jakości, takim jak na przykład to dostępne w ofercie firmy Plastixal.

Gotowy wzór czy indywidualne zamówienie?

Na szkle można umieścić bardzo różnorodne wzory – jedynym ograniczeniem jest w zasadzie jedynie nasza wyobraźnia, bo obecnie technologia druku pozwala na wierne utrwalenie na szkle nawet złożonych barw, skomplikowanych motywów i  bardzo drobnych szczegółów. Wybrany wzór należy oczywiście dobrze przemyśleć i dopasować go do funkcjonalności danego wnętrza oraz panującego w nim stylu. Jeśli w bazie gotowych wzorów nie ma odpowiedniego motywu, można pokusić się o przygotowanie indywidualnego projektu. Na szkle umieścić można np. rodzinne zdjęcie czy fotografię miejsca, które szczególnie zapadło w pamięci. W pokoju dziecka może być to scena z ulubionej bajki, która przypomina rysunek.

Jak dopasować wzór do wnętrza

W salonie stawia się natomiast przede wszystkim na szklane dekoracje, które przedstawiają proste grafiki czy czarno-białe zdjęcia najpiękniejszych miast świata np. Paryża czy Nowego Jorku. We wnętrzach utrzymanych w stylistyce klasycznej dobrym rozwiązaniem są zawsze malownicze pejzaże. Nieco powściągliwości warto natomiast zachować w sypialni. To miejsce z założenia przeznaczone na wypoczynek. Dlatego szkła ozdobnego umieszczonego w tym pomieszczeniu nie należy dekorować krzykliwymi, kolorowymi grafikami. Lepiej postawić na klasyczne, stonowane barwy, które wprowadzają w nastrój  wyciszenia, relaksu i odpoczynku. W tym przypadku dobrze sprawdzą się sielskie pejzaże.

Regulamin korzystania z serwisu