Dlaczego okna aluminiowe cieszą się coraz większą popularnością?

Okna aluminiowe cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością. Na taki stan rzeczy wpływ ma przede wszystkim materiał, z którego zostały wykonane. Aluminium charakteryzuje się niską wagą, odpornością na rdze, sztywnością oraz wytrzymałością.

Okna aluminiowe

Jeszcze do niedawna okna aluminiowe montowane były wyłącznie w budownictwie komercyjnym. Dzisiaj coraz częściej możemy się z nimi spotkać również w domach oraz mieszkaniach prywatnych. Okna aluminiowe charakteryzują się wyjątkową sztywnością oraz wytrzymałością. Dodatkowo, wbrew powszechnej opinii, aluminium jest materiałem, który ma doskonałe parametry izolacyjne. Wytrzymałość oraz sztywność materiału pozwala na konstruowanie ogromnych ram, które z powodzeniem mogą utrzymać nawet bardzo duże przeszklenia. Warto również wspomnieć, że okna aluminiowe są wyjątkowo lekkie, dzięki czemu chętnie używa się ich przy budowie monumentalnych, nowoczesnych konstrukcji. Kolejną zaletą tego typu okien jest nieograniczona paleta kolorystyczna. Należy wiedzieć, że aluminiowe okna mogą być poddane malowaniu proszkowemu, dzięki czemu klient może wybrać dowolną barwę ramy. Aluminium, pomimo że zalicza się do materiałów odznaczających się niezwykłą wytrzymałością, to jest również wyjątkowo plastyczne. Dzięki tej właściwości możliwe jest tworzenie profili o niestandardowych kształtach.

W jaki sposób pielęgnować aluminium?

Osoby, które planują montaż okien aluminiowych, bardzo często zastanawiają się, czy pielęgnacja tego typu rozwiązań nie nastręczy im zbyt wielu trudności. Należy wiedzieć, że aluminium to materiał, który jest niezwykle prosty w utrzymaniu. Zazwyczaj wystarczy przetrzeć go raz na kilka miesięcy miękką wilgotną szmatką. Jeżeli okno jest bardzo brudne, to w takim przypadku konieczne będzie użycie środków czyszczących zalecanych przez producenta. Jedyne, o czym należy pamiętać, to żeby unikać preparatów z dodatkiem octu, ponieważ mogą one uszkodzić profile. W razie jakichkolwiek wątpliwości można skontaktować się z firmą, która montowała okna i poprosić ją o wytyczne dotyczące właściwej pielęgnacji.

Regulamin korzystania z serwisu