Rolety dzień noc

Jak działają rolety dzień-noc?

Rolety to bez wątpienia jedne z najczęściej stosowanych osłon okiennych, będące popularną alternatywą zarówno dla tradycyjnych firan i zasłon, jak i dla żaluzji. Rolety doskonale zacieniają pomieszczenia i osłaniają je przed wzrokiem przechodniów. Do ich zalet należy również duży wybór nie tylko wzornictwa i kolorystyki, ale też zastosowanych technologii. Jednym z ciekawszych rozwiązań są rolety dzień-noc. Czym się one charakteryzują?

Idea i technologia rolet dzień-noc

Najważniejszą cechą odróżniającą rolety dzień-noc od tradycyjnych osłon materiałowych są charakterystyczne, naprzemiennie ułożone pasy. Część z nich wykonana jest z siatki, która przepuszcza światło, natomiast część z tkaniny zacieniającej wnętrza. Tak skonstruowane warstwy materiału można dowolnie przesuwać przy pomocy podwójnego systemu rolek, regulując ich nachodzenie na siebie, a tym samym nasłonecznienie i widoczność. Przykładowo jeśli chcemy całkowicie zaciemnić wnętrze, np. w nocy lub osłonić się przed spojrzeniami przechodniów bądź promieniami słonecznymi, możemy ustawić pasy tkaniny zacieniającej na przemian, w efekcie całkowicie zasłaniając otwór okienny. Jeśli jednak wolimy mieć dostęp do światła i chcemy  wyglądać przez okno, wystarczy pozostawić przezroczyste fragmenty rolety, dzięki czemu uzyskamy osłonę w stylu przepuszczającej promienie słońca firanki. Obsługa rolet dzień-noc jest zatem niezwykle wygodna, a do tego istnieje możliwość wyboru pomiędzy systemami wolnowiszącymi oraz zamkniętymi w specjalnej kasecie z prowadnicami. Dostępne są przy tym zarówno rolety klasyczne, jak i w wersji mini.

Dlaczego warto zamontować rolety dzień-noc?

Niewątpliwie największą zaletą rolet typu dzień-noc jest możliwość pełnej i swobodnej regulacji dostępu do światła słonecznego we wnętrzu, której w takim stopniu nie dają ani tradycyjne rolety materiałowe, ani też zwykłe firanki i zasłony. Tym, co odróżnia rolety dzień-noc od żaluzji jest z kolei niezwykły urok tych materiałowych osłon okiennych. Dodają one wnętrzu elegancji i stylu, ale pomagają też stworzyć ciepłą, przytulną atmosferę. Dzięki bogatej gamie kolorystycznej tych rolet – zarówno samych tkanin, jak i systemu kaset oraz prowadnic, które znajdziemy np. w ofercie firmy Formelana – osłony te z łatwością dopasujemy do każdej aranżacji. Doskonale sprawdzą się one zarówno w nowocześnie urządzonych wnętrza, jak i w pomieszczeniach bardziej klasycznych. Nic więc dziwnego, że systemy rolet dzień-noc nieustannie zyskują na popularności i są chętnie montowane w domach, mieszkaniach, a nawet w biurach.

Regulamin korzystania z serwisu