Jakie rodzaje szyb wprawia się w ramy okien?

Kto z nas nie marzył o oknach, które zawsze będą czyste, a na linii horyzontu rozpościera się za nimi niebiański widok? Co więcej, widok nie jest zakłócony przez żadne odgłosy. Choć wydawać by się mogło, że szyby w oknach nie są niczym niezwykłym, to jednak mnogość rodzajów dostępnych na rynku może wielu zaskoczyć. W artykule opisujemy rodzaje szyb wprawianych w ramy okienne.

Szyby jedno i wielokomorowe

Jednym z najbardziej popularnych na rynku rodzajów szyb wprawianych w okna, są szyby jednokomorowe. Charakteryzują się tym, że szyba jest zespolona i wykonana z dwóch tafli szkła, które są wmontowane w ramę okienną. Można to zauważyć na dole ramy okiennej, gdzie doskonale widać linię krawędziową obu tafli. Zapytaliśmy pracownika firmy Modern Glass o to, dlaczego to rozwiązanie jest tak popularne? Powiedział nam, że głównie chodzi o stosunek ceny do jakości. Szyby jednokomorowe oferują najbardziej zrównoważone parametry pod kątem izolacji termicznej i akustycznej oraz gwarantują podstawowy poziom ochrony przed włamaniem. Wszystkie te rzeczy są zbilansowane, przez co ich cena jest dosyć atrakcyjna. Oczywiście jeżeli zależy nam na zwiększeniu jakiegoś parametru, to ilość komór można swobodnie mnożyć. Dzięki temu zwiększamy komfort akustyczny i podnosimy poziom bezpieczeństwa naszej nieruchomości.

Szyby antywłamaniowe

Ciekawy rozwiązaniem są szyby antywłamaniowe, które przez niektórych określane są również mianem szyb kuloodpornych. Jest to technologia, w której tafle szkła łączy się ze sobą poprzez zastosowanie dodatkowej folii pomiędzy taflami. I właśnie ta folia tak drastycznie podnosi odporność szyby na uszkodzenia mechaniczne. Technologia ta jest doskonale znane z motoryzacji – wszak wszystkie szyby przednie wykonuje się w ten sposób. Nawet jeżeli uderzenie jest tak silne, że powoduje pęknięcie szyby, to folia ochronna nie pozwala na rozprysk, co również uniemożliwia włamanie.

Szyby przeciwsłoneczne

Ostatnim rodzajem szyb wykorzystywanych w montażu, są szyby przeciwsłoneczne. Dzięki specjalnym dodatkom szyby potrafią dostosowywać poziom przepuszczalności światła w zależności od natężenia ciepła ze Słońca. Jest to niezwykle ciekawe rozwiązanie, ponieważ światła do pomieszczenia trafia tyle samo, co w przypadku innych rodzajów szyb, ale odczuwalna temperatura wewnątrz jest znacząco niższa. Wszystko za sprawą zastosowania specjalnej folii lub preparatu barwiącego na zewnętrznej powierzchni okna.

Regulamin korzystania z serwisu