Moskitiery w oknie

Najważniejsze zalety zamontowania moskitiery w oknach 

Komary to uciążliwe stworzenia, które szczególnie dają się we znaki w letnie, ciepłe wieczory. O tej porze roku dokuczliwych owadów jest mnóstwo. Każdy broni się przed nimi na swój sposób. Niestety często dostają się do domu i utrudniają zaśnięcie. Dlatego warto zdecydować się na montaż moskitiery w oknie. Dzięki temu można uniknąć nie tylko ukąszeń, ale także uciążliwego bzyczenia, które powoduje poważny dyskomfort. 

Dlaczego warto zamontować moskitiery? 

Moskitiery to specjalne siatki montowane w drzwiach i oknach, które zapobiegają wlatywaniu owadów do domu. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim likwiduje ryzyko ukąszeń i dokuczliwego bzyczenia wybudzającego ze snu. Jakie ponadto zalety ma montaż moskitiery w oknach? Oto kilka z nich:

  • praktyczność,
  • ochrona przed ukąszeniami, 
  • możliwość montażu w każdym pomieszczeniu, 
  • łatwy i szybki montaż, 
  • funkcjonalność o każdej porze roku. 

Siedzenie w gorący letni wieczór przy zamkniętych drzwiach i oknach nie jest przyjemne. Szczególnie gdy w pomieszczeniu panuje zaduch i wysoka temperatura. Dzięki moskitierom można zostawić je otwarte nawet na całą noc, ponieważ owady nie dostaną się do środka. Takie rozwiązanie chroni nie tylko przed uciążliwymi komarami, ale także muchami roznoszącymi zarazki, pszczołami, szerszeniami, pająkami i wieloma innymi mieszkańcami domowego otoczenia. 

Moskitiery są także korzystne dla zdrowia. Nie dość, że chronią przed ukąszeniami owadów, które mogą mieć nieprzyjemne konsekwencje, to zapobiegają także przedostawaniu się pyłków do pomieszczenia. Jest to szczególnie ważne dla alergików. Siatki nie zabijają owadów, które, mimo że bywają uciążliwe, są także istotne dla istnienia wielu ekosystemów. Moskitiery nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych. Kolejną zaletą jest to, że można je w łatwy i szybki sposób zamontować w każdym oknie lub drzwiach. Wystarczy wybrać moskitiery odpowiedniej wielkości i rodzaju. 

Jakie moskitiery wybrać? 

Wśród dostępnych rodzajów moskitiery  dystrybutora Doran znajdują się następujące siatki przeciw owadom:

  • moskitiery ramkowe okienne, 
  • moskitiery okienne rolowane, 
  • moskitiery drzwiowe, 
  • moskitiery plisowane. 

Każdy z powyższych rodzajów siatek zapewnia ochronę przed owadami oraz dopływ świeżego powietrza do pomieszczenia. Dzięki nim okno można otworzyć o każdej porze roku, bez ryzyka przedostania się owadów do środka. Ponadto, nie trzeba pozostawiać zamkniętych drzwi i okien w upalne dni. Moskitiery doskonale radzą sobie z ochroną domu przed małymi intruzami. Siatka może być zamontowana w oknie lub drzwiach przez cały rok. Owady budzą się już na wiosnę, dlatego warto zadbać o zabezpieczenie domu dużo wcześniej. 

Regulamin korzystania z serwisu