Stolarka okienno-drzwiowa

Stolarka okienno-drzwiowa jako element aranżacji wnętrza

Nie tylko kolor ścian, glazury czy paneli decyduje o tym, jaki charakter będzie miało pomieszczenie. Wiele osób ciągle nie docenia znaczenia odpowiednio dobranych okien oraz drzwi. Są to elementy użytkowe znajdujące się w każdym domu i mieszkaniu, jednak mają one także ogromny wpływ na to, jak będą prezentowały się wnętrza. Ich styl oraz rodzaj mogą być inspiracją podczas aranżacji pomieszczenia.

Jak okna i drzwi podkreślają klimat i charakter wnętrz?

Inwestorzy niekiedy kupują nowe mieszkanie, którego wystrój należy stworzyć od podstaw, a innym razem stają się właścicielami starych wnętrz, mających już swoją historię.

Bywa, że w starszych mieszkaniach znajdują się bardzo charakterystyczne, nawiązujące do konkretnej epoki drzwi. Mogą być bogato zdobione, z wyżłobieniami i wykonane z litego drewna. Nierzadko są to drzwi dwuskrzydłowe z efektownymi przeszkleniami. Jest to dobra okazja do tego, aby wokół nich stworzyć wystrój wnętrza pomieszczeń.

Podobnie sytuacja wygląda z oknami. Stare okiennice są zwykle wykonane z drewna. Warto postawić wtedy na ich renowację, polakierować je czy zmienić ich kolor. Można je wykorzystać nawet wtedy, gdy wnętrze ma mieć zdecydowanie bardziej nowoczesny charakter. Takie okna będą wtedy doskonałym kontrastem dla współczesnego stylu.

Zarówno okna, jak i drzwi mogą stanowić oś kompozycyjną, wokół której warto stworzyć nietuzinkową aranżację wnętrza. Świetnie nadają się do tego zwłaszcza stare drzwi i okiennice oraz takie, które zostały stylizowane, by nawiązywać do wzornictwa określonej epoki. Jednak nie można zapomnieć o tym, że ich rodzaj powinien być dobrany pod kątem tego, w jakim stylu właściciele chcą zaaranżować wnętrza” – mówi ekspert z firmy ComfyLife.

Stolarka okienno-drzwiowa w nowoczesnych wnętrzach

Zaaranżowanie wnętrz, tak aby miały one nowoczesny styl, a jednocześnie przypadły do gustu właścicielom domu lub mieszkania, to wielka sztuka.

Najnowsze trendy nawiązują do bardzo minimalistycznej estetyki. Dlatego też okna i drzwi mają często jednolitą, dosyć stonowaną stylistykę. Królują biele, jasne szarości oraz proste formy. Na drzwiach oraz oknach zwykle nie znajdują się dodatkowe zdobienia. Bywa, że drzwi mają przeszklenia wykonane z tworzyw w mlecznym odcieniu. Dzięki temu do pomieszczeń wpada światło, jednak znajdujące się w nich szyby nie są całkowicie transparentne.

Aby odpowiednio zaaranżować wnętrze, niekiedy trzeba zadecydować o demontażu drzwi. Dzięki temu pomieszczenie staje się przestronniejsze oraz znacznie lepiej doświetlone.

Regulamin korzystania z serwisu