rolety zewnętrzne

Systemy osłonowe – rolety okienne

Rolety okienne stanowią skuteczne systemy ochronne, które nie tylko pasują do okien, ale również są łatwe w montażu, estetyczne i zwiększają komfort mieszkania. Czemu konkretnie warto wyposażyć dom w rolety zewnętrzne? Czy lepiej sprawdzą się rolety nadstawne, natynkowe czy adaptacyjne? Dowiedz się więcej o rodzajach rolet oraz o zaletach tego typu systemów okiennych.

Czemu warto zamontować rolety okienne?

 

Systemy okienne z roletami zewnętrznymi są bardzo popularnym rozwiązaniem w wielu budynkach. Wybierane są głównie ze względu na oszczędność energii – montując je w domu tworzy się poduszkę powietrzną między oknem a kurtyną, która jest doskonałym izolatorem termicznym. Ponadto rolety zewnętrzne skutecznie chronią okna oraz drzwi m.in. przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Warto również podkreślić, że dzięki tego typu systemom okiennym nie tylko szybko zaciemni się wybraną przestrzeń, ale również zadba o prywatność. Dodatkowo zewnętrzne rolety okienne skutecznie obniżą hałas oraz zapewnią bezpieczeństwo budynku. Dlatego też tego typu rozwiązania pojawiają się coraz częściej zarówno w lokalach prywatnych, jak i użytkowych.

 

Jakie rolety zewnętrzne można montować? – rodzaje

 

Do znanych rolet zewnętrznych zalicza się rolety nastawne, nazywane także nasadkowymi lub nakładkowymi. Decydując się na ten rodzaj rolet najczęściej uwzględnia się je już na etapie planowania i projektowania budynku. Wynika to z tego, że montaż zakłada umieszczenie w wolnym otworze całego systemu okiennego tj. skrzyni rolety, okna oraz rolety. Można je również zamontować w istniejącym budynku np. podczas wymiany stolarki okiennej. Skrzynia rolety nastawnej może być zabudowana całkowicie, częściowo lub w ogóle bez zabudowy. Ponadto w systemie możliwe jest zainstalowanie otwartej klapy rewizyjnej od dołu lub od czoła.

Innym rodzajem rolet są rolety natynkowe (np. z firmy BROS z Poznania) które montowane są w budynkach już istniejących. Zewnętrzną roletę okienną montuje się na elewację, a całość zwijana jest do aluminiowej skrzynki. Ostatnim rodzajem rolet montowanych w systemach okiennych są rolety adaptacyjne, które mogą być montowane w zabudowanej skrzynce tak jak rolety nastawne i przymocowane do muru lub ramy okiennej.

 

Regulamin korzystania z serwisu