Zalety okien plastikowych

Zalety okien plastikowych

Okna PVC, potocznie nazywane również oknami plastikowymi, to zdecydowanie najpopularniejsze produkty na rynki stolarki okiennej – blisko 70% produktów tej kategorii to okna plastikowe. Co decyduje o tak ogromnej przewadze PVC nad drewnem czy aluminium? Jakie są główne zalety tego materiału?

Przede wszystkim cena

Nie da się ukryć, że głównym powodem, dla którego większość klientów wybiera stolarkę okienną z plastiku, jest jej dużo niższa od drewna i aluminium cena. Decydują się na takie rozwiązanie możemy liczyć na spore oszczędności, szczególnie jeśli obiekt, który budujemy musi być wyposażony w dużą ilość okien. Na stosunkowo niską cenę okien plastikowych wpływa przede wszystkim fakt, iż są one bardzo proste w produkcji.

Walory użytkowe

Czy niska cena idzie w parze z niską jakością okien plastikowych? Oczywiście, że nie.

Jednym z głównych parametrów, który powinien interesować nas przy wyborze okien, jest współczynnik przenikalności cieplnej, mówiący nam ile ciepła jest w stanie przedostać się przez okno – mówi przedstawiciel Salonu MKS z Wrocławia – im mniejszy współczynnik, tym lepsze, bardziej oszczędne okna.

Współczesne okna plastikowe mogą śmiało konkurować pod tym względem z innymi produktami na rynku. Warto pamiętać, że na szczelność okien wpływa prawidłowy sposób montażu – jeśli zostaną niewłaściwie osadzone w otworach okiennych, ich szczelność znacząco spadnie

Wysoka trwałość

Kolejną istotną zaletą okien plastikowych jest ich wysoka trwałość – niektórzy producenci udzielają nawet 50-letniej gwarancji na swoje wyroby. PVC jest całkowicie odporne na czynniki atmosferyczne takie jak wilgoć, wysokie i niskie temperatury, można je łatwo naprawiać jeśli ulegną uszkodzeniom mechanicznym. Ponadto ich pielęgnacja nie jest skomplikowana, wystarczy je myć przy pomocy łagodnych detergentów, np. płynu do mycia naczyń, nie wymagają regularnej impregnacji tak jak okna wyprodukowane z drewna. Ich konserwację ogranicza się do sprawdzenia i wyregulowania okuć przed sezonem zimowym.

Wysoka estetyka

Standardowo okna plastikowe dostępne są w barwie białej, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by ostateczny produkt wyglądał inaczej. Tworzywo, z którego wytwarza się okna może być barwione na różne kolory lub pokryte okleiną, imitującą barwą i fakturą inne surowce, np. drewno lub metal. Dzięki temu możemy dostosować wygląd okien do naszych indywidualnych potrzeb. Ze względu na wysoką plastyczność PVC wykonanie okien o niestandardowych kształtach i wymiarach również nie stanowi dla producentów dużego problemu.

Regulamin korzystania z serwisu