Apartament wykończony „pod klucz”. Co to oznacza?

Polacy od lat uwielbiają kupować mieszkania w stanie czysto deweloperskim, a wykończenia „pod klucz” są często traktowane „po macoszemu”. Jednak jeżeli zależy Ci na czasie i chcesz wprowadzić się do praktycznie gotowego mieszkania, bez konieczności remontu, sprawdź apartamenty z tej drugiej kategorii. Nie wiesz, jakie perspektywy daje Ci takie mieszkanie i co tak naprawdę oznacza ten typ wykończenia? Wyjaśniamy.

Wykończenie „pod klucz” – co to znaczy?

Apartament w takim stanie bardzo różni się od deweloperskiego. Mowa o mieszkaniu, do którego możesz wprowadzić się od zaraz. Ma ono w pełni wykończoną łazienkę, kuchnię oraz wbudowaną elektryczność. Zwykle ściany są pomalowane na biało, aby nowy posiadacz mógł sam wybrać ich strukturę, kolor i wykończenie. Wystarczy, że zajmiesz się umeblowaniem, dekoracjami… i gotowe. Jak na razie tylko 15-20% nabywców w Polsce decyduje się na ten standard mieszkań, jednak zyskują one na popularności i są coraz częściej wybierane przez osoby, które stawiają na komfort i elegancję.

Zalety apartamentu „pod klucz”

Specjalista z Herkules Plaza podpowiada, że apartament pod klucz pozwala zaoszczędzić cenny czas i pieniądze. Kupując apartament w stanie surowym, często musisz wydać jeszcze jedną, podobną sumę na jego wykończenie. Mimo że stan deweloperski cieszy się popularnością, to apartament „pod klucz” jest zdecydowanie wygodniejszą i tańszą opcją. Firmy zajmujące się wykańczaniem mieszkań zazwyczaj oferują swoje usługi od metra kwadratowego, dlatego cena przy apartamencie w stanie surowym jest zdecydowanie mniej korzystna. Wykończenie „pod klucz” wiąże się tylko z zatrudnieniem ekipy remontowej, która odpowiednio zajmie się pomalowaniem mieszkania i dopnie jego estetykę na „ostatni guzik”.

Osoby decydujące się na apartament wykończony „pod klucz”, mają obawy związane z nieprawidłowościami ukrytymi przez dewelopera. W głównej mierze jest to strach przed wadliwą armaturą, której późniejsze koszty musi pokryć nabywca. Zazwyczaj są to jednak nieuzasadnione obawy. Mimo wszystko warto sprawdzić, z kim podejmuje się współpracę i czy oferta jest w pełni wiarygodna. Po ostatecznym rozwianiu wątpliwości, możesz podjąć najlepszą dla siebie decyzję.

Gdzie szukać ofert „pod klucz”?

Najlepszym wstępnym źródłem informacji są ogłoszenia internetowe. To właśnie tam specjaliści oraz firmy deweloperskie zamieszczają wiele ofert mieszkań, które możesz rozważyć. Wystarczy umówić się na spotkanie i omówić warunki umowy. Niewielkim wysiłkiem znajdziesz swój wymarzony apartament wykończony „pod klucz”. Potem nie pozostanie Ci nic jak tylko się wprowadzić.

Regulamin korzystania z serwisu