Balustrada szklana

Balustrady szklane – nowoczesne dopełnienie schodów i balkonów

Obecnie wybór schodów jest bardzo duży. Mogą się one różnić stylem, kolorem oraz materiałem, z którego są wykonane. Dzięki temu każdy znajdzie opcję, która będzie pasowała do jego wnętrza. Dopełnieniem schodów są balustrady. Ich wybór również jest ważną kwestią, zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności. Czy warto się zdecydować na balustrady szklane?

Charakterystyka balustrad szklanych

Balustrady szklane to rozwiązanie stosunkowo nowe. Jest też uniwersalne, sprawdza się zarówno w przypadku schodów, jak i balkonu czy tarasu. Balustrady całoszklane produkuje się ze szkła hartowanego o grubości 16,8 mm. Natomiast płyty, którymi wypełnia się przestrzenie między słupkami, wykonuje się ze szkła klejonego o grubości 8 mm. Szkło może być przycięte do dowolnego wymiaru, dlatego oba rozwiązania są możliwe.

Jak tłumaczy ekspert z firmy Wróblewski Design, balustrady całoszklane mocowane są na punktowych uchwytach do boku lub w profil na posadzkę. Taki sposób montażu zapewnia brak pionowych metalowych lub drewnianych elementów mocujących, uwalniając tym samym optycznie balustradę. Elementy szklane stanowią wypełnienie między elementami konstrukcji nierdzewnej. Czasami balustrady są też wykończone drewnianymi poręczami.

Zalety balustrad szklanych

Wbrew pozorom, szkło wykorzystywane w balustradach jest bardzo trwałe. Przygotowuje się je na działanie różnego rodzaju czynników atmosferycznych i mechanicznych. Konstrukcje są też dostosowane do tego, żeby unieść ciężar dorosłego człowieka opierającego się o balustradę. Kolejnym praktycznym aspektem jest doświetlenie pomieszczeń. Zastosowanie balustrad szklanych nie ogranicza kontaktu z otoczeniem i nie hamuje przepływu światła. Dzięki temu może powodować, że pomieszczenie, w którym się znajdują, wygląda na większe.

Jednym z głównych powodów, dla którego ludzie decydują się na balustrady szklane, jest ich estetyka. Rozwiązanie to cechuje nowoczesność i elegancja. Balustrady szklane świetnie sprawdzą się w minimalistycznych wnętrzach. Dzięki nim pomieszczenia stają się jaśniejsze oraz przestronniejsze. Szkło jest materiałem, który można łączyć z drewnem, metalem czy innymi tworzywami, co pozwala wykonać różne ciekawe konstrukcje.

Balustrady szklane na balkonach

Balustrady szklane mogą być wykorzystywane nie tylko w przypadku schodów, ale również balkonów. Jak już wiadomo, są one wytrzymałe, dlatego gwarantują bezpieczeństwo. Wbrew pozorom nie są też trudne do utrzymania w czystości. A co z tymi, którzy cenią sobie prywatność i nie chcą mieć przezroczystej balustrady na balkonie? Okazuje się, że możliwe jest zastosowanie zdobień, które ograniczą widoczność, a jednocześnie nie zaszkodzą estetyce. A zatem balustrady szklane to rozwiązanie również na balkon.

Regulamin korzystania z serwisu