Blat kuchenny z kamienia

Osoby remontujące lub urządzające swoją kuchnię muszą wybrać do niej nowy blat. Najchętniej wybierane są blaty z kamienia lub drewniane. Jednak to blaty kamienne są zdecydowanie najlepszą inwestycją. Dlaczego? Przede wszystkim przez ich ogromną funkcjonalność i elegancki wygląd.

Łatwe w utrzymaniu czystości

Blaty z kamienia są niezwykle wygodne jeśli chodzi o utrzymanie na nich czystości. Nie boją się wilgoci i szorowania, tak jak blaty drewniane. Nawet, jeśli w którymś miejscu przy blacie puści silikon, który ma uszczelniać szparę między blatem a szafkami, blat pozostanie niewzruszony. Drewno z kolei szybko zaczęłoby pęcznieć i blat trzeba by było wymieniać. Kamienny blat zazwyczaj wystarczy przetrzeć wilgotna ściereczką lub gąbką. Nawet tłuste sosy nie pozostawią na nim nieestetycznej plamy, której nie będzie się dało usunąć. Blat z kamienia jest bardzo trwały. W razie upuszczenia na niego garnka lub przejechana po nim nożem nie pozostaną na nim tak widoczne rysy, jak na blacie drewnianym.

Design

Kamienny blat przede wszystkim ma ponadczasowy urok. Pasuje do każdej aranżacji kuchni. Jest dość surowy, dlatego jest idealnym dopełnieniem kuchni nowoczesnych i minimalistycznych. Jednak w zestawieniu ze zdobnymi szafkami z jasnego drewna wygląda o wiele „cieplej” i świetnie komponuje się z kuchniami tradycyjnymi. Kamieniarze oferują blaty z różnego rodzaju kamienia, dzięki czemu mogą mieć one przeróżną kolorystykę, od jasnych, aż po ciemne. Klasyczne blaty są gładkie i błyszczące, jednak w wielu nowoczesnych aranżacjach kamień pozostawia się lekko chropowatym, aby kuchnia wyglądała bardzo surowo. Blat z kamienia musi pasować odcieniem do szafek i ścian kuchennych. Ciemne blaty, chociaż są bardzo eleganckie, dość mocno dominują w kuchni. Dlatego warto dodać im nieco domowego ciepła zostawiając na nich np. ozdobne pojemniki na przyprawy, kolorowy ekspres do kawy czy robota kuchennego. Jeśli wolimy mieć sterylny porządek i chcemy by blat pozostał pusty, dobrze jest zrównoważyć go np. kolorowym szkłem między szafkami, lub jasnymi kafelkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu