pokoj-hotelowy

Charakterystyka idealnego pokoju hotelowego

Pokój hotelowy to miejsce, które powinno zapewnić nam warunki do regeneracji sił w trakcie dłuższej podróży czy konferencji, jak również po prostu pozwolić wypocząć podczas urlopu. Stworzenie tego rodzaju warunków zależy od kilku istotnych czynników, takich jak aranżacja przestrzeni czy wyposażenie jej w liczne udogodnienia. Jakie jednak dokładnie elementy składają się na pokój idealny?

 

Zacznijmy od podstaw. Po pierwsze, dobry pokój hotelowy nie może być ciasny. Musi się w nim znaleźć miejsce nie tylko na bagaż i swobodne przejście, ale też na tzw. oddech. Pozwoli to uniknąć uczucia przytłoczenia, które zdecydowanie nie sprzyja relaksowi. Nie można też zapomnieć o rzeczach oczywistych, takich jak wyposażona w ręczniki i zestaw kosmetyków łazienka, bezprzewodowy Internet czy telewizor z dostępem do licznych kanałów.

Udogodnienia

O klasie pokoju hotelowego decydują jednak elementy oczywiste tylko z pozoru – bo przecież w wielu przybytkach dysponujących bazą noclegową zwyczajnie nieobecne. Chodzi na przykład o suszarkę do włosów, sprzęt do prasowania, telefon, lodówkę czy budzik. Również wygodne biurko z krzesłem czy sejf to udogodnienia, które docenią nie tylko goście podróżujący w celach biznesowych. Dzięki temu wszystkiemu nie trzeba myśleć o wielu drobnych, ale licznych problemach, które potrafią skutecznie utrudnić beztroski wypoczynek.

Wariant Deluxe

Nie mniej istotny okazuje się też przemyślany wystrój, na który składają się między innymi funkcjonalny rozkład sprzętów czy harmonijnie skomponowane barwy. Jeszcze większą wagę przykłada się do tego typu detali w przypadku pokojów o podwyższonym standardzie, cechujących się wykorzystaniem chociażby szlachetniejszych materiałów, z których wykonane są meble, zasłony oraz inne elementy wyposażenia.

W gdańskim hotelu Amber pokoje typu Deluxe oprócz wyższej jakości i bardziej wysmakowanych dekoracji tworzących wyjątkową atmosferę oferują gościom na przykład także swobodny dostęp do tzw. zestawu kawowego i minibaru czy możliwość zażycia odprężającej kąpieli w wannie. Klimatyzacja i materace klasy Premium pozwalają zaś jeszcze lepiej zregenerować siły w czasie snu.

Apartamenty

Na koniec warto wspomnieć też o apartamentach typu studio, w których można poczuć się jeszcze bardziej jak w domu, a zarazem zaznać nieco luksusu. Poza sypialnią (lub sypialniami) i łazienką znajduje się tu ponadto przestronna część wyposażona w wygodne meble wypoczynkowe. Warto rozważyć tę jakże atrakcyjną propozycję zwłaszcza wówczas, gdy planujemy dłuższy pobyt w tym samym obiekcie, ale też gdy po prostu ważny jest dla nas komfort na najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu